منو
سبد خرید

کتاب نارنجی ؛ جلد دوم

کتاب نارنجی

مترجم: فتح الله دیده بان
به کوشش: احمد بشیری
ناشر: نشر نور
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 276
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1366 دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

گزارش های سیاسی وزارت خارجه روسیه تزاری درباره انقلاب مشروطه ایران

در این کتاب ، گزارش رویدادهای گوناگون چگونگی پا گرفتن و پیروز شدن جنبش مشروطه خواهی در ایران را می خوانید. کتاب حاوی گزارش‌هایی (از سال 1906 تا سال 1911م) از فعالیت‌های دیپلماتیک سفیر و کارداران روسیه در تهران و مراکز کنسولی آن کشور در عراق و اروپا، مذاکرات نمایندگان مجلس و دولت ایران، متن قانون اساسی و دستخط شاه دربارۀ مشروطیت، دستورهای وزارت خارجۀ روسیه به سفیر آن کشور در تهران و اسناد مکاتبه‌های سیاسی وزارت خارجۀ انگلیس با روس‌ها دربارۀ جنبش مشروطیت است که برای اطلاع مقام‌های روسیه ارسال شده است.

همچنین کتاب، حاوی گزارش وضعیت مردم ایران، گروه‌ها، انجمن‌ها، اصناف و عالمان بوده، دیدگاه آنان را دربارۀ نظام سیاسی، دولت و مشروطیت منعکس کرده است. باید دید که روس‌ها سیمای مردم ایران و جنبش مشروطه را چگونه در گزارش‌های خود ترسیم کرده‌اند. دانستن این برای هر محقّق مشروطه، می‌تواند بسیار مفید باشد. این کتاب چنانکه روشن است از لحاظ دسته‌بندی کلّی، میان کتاب‌های تحلیلی جای نمی‌گیرد؛ بلکه صبغۀ سندی و وقایع‌نگارانه دارد.

اسناد محرمانه وزارت خارجه روسیه تزاری درباره وقایع مشروطیت ایران
گزارش‌های سیاسی وزارت خارجه روسیه تزاری درباره انقلاب مشروطه ایران
از اول ژانویه تا آخر ژوئن 1910 میلادی ژولیانی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات