منو
سبد خرید

کتاب مشاعره

کتاب مشاعره
کتاب مشاعره
  • موجودی: موجود
  • مدل: 130633 - 116/7
  • وزن: 1.00kg
1,500,000 ریال

کتاب مشاعره

نویسنده: امیراسماعیل آذر
ناشر: سخن
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 928
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 3

کیفیت : نو ؛ مهر دارد

 

مروری بر کتاب 

شعرهای کتاب ، از موضوعات عاشقانه، حماسی، عارفانه، عاشورایی، رضوی و صدها موضوع دیگر تشکیل شده است، اظهار کرد: این کتاب بیش از 200 صفحه فزون‌نمایه‌های گوناگون دارد که محققان و کاربران می‌توانند از طریق این نمایه‌ها به مقصود خود برسند.

اگرچه قبل از ابوعبدالله رودکی (متوفی به سال 329ق) شعر وجود داشته ولی او را پدر شعر فارسی نامیده اند. چراکه این شاعر، شعر را به دفتر آورد و نظام داد. در حقیقت شعر کلاسیک فارسی دنباله روی طراز شعر رودکی است. زبان فارسی، اگرچه، در طول تاریخ دستخوش فراز و نشیبهای بسیاری قرار گرفته ولی استحکام و قوام آن به گونه ای است که توانسته خود را از تغییر و تحول جدی حفظ کند.

کتابی که پیش رو دارید متضمن حدود دوازده هزار بیت شعر است. تلاش شده بیتهای حکمت آمیز، زیبا و خواندنی انتخاب شود. نیز در این مجموعه سعی شده از بیتهای آئینی از جمله شعرهای عاشورایی و رضوی گرفته تا بیتهای عاشقانه و رباعیات دلپذیر و شعرهای نیمایی و سپید استفاده شود تا سلیقه جمله اصحاب ذوق را در بر گیرد.

نویسنده  با بیان این‌که برای تحقیق درباره‌ی انتخاب شعرها نخست مطالعه می‌شد و سپس بیت‌هایی که موقوف‌المعانی نبودند، انتخاب و گزینش می‌شدند، گفت: بنابراین صدها دیوان و دفتر شعر مطالعه شد تا این مجموعه حاصل آمد. همچنین برای این کار، گروهی از محققان کار می‌کردند و پس از اظهارنظر و پالایش مؤلف کتاب، شعرها به دست حروفچین سپرده می‌شد که تألیف و تدوین کتاب حدود دو سال به طول انجامید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات