كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
کتاب فیه ما فیه

کتاب فیه ما فیه

نویسنده: مولانا جلاالدین محمد بلخی(مولوی) - بدیع الزمان فروزانفر
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 386
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1348 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : جلد کتاب عالی ~ صفحات کتاب در حد نو

 

مروری بر کتاب

فیه مافیه مقالات مولانا مجموعه تقریرات جلال الدین محمد بلخی است که پسرش سلطان ولد یا یکی از مریدان ، آنها را یادداشت کرده واحتمالاً تدوین آنها بعد از وفات مولانا انجام گرفته است .

نثر کتاب با اینکه مربوط به قرن هفتم است بسیار روان و ساده است .این کتاب درباره مطالب عرفانی است که در مجلس مولانا پیش می آمده و او درباره آن توضیحاتی می داده است .

به گفته مولوی شناسان بزرگ از جمله مرحوم استاد بدیع الزمان فروزانفر برای درک بهتر مثنوی خواندن فیه مافیه ضروری است.

خلقان صورت این سخن را گرفته اند که نشاید که عالم به زیارت امیر آید تا از آنکس باشد که او مدد از امرا گردد و صلاح وسداد او به واسطه امرا باشد و از ترس ایشان اول خود تحصیل به نیت آن کرده باشد که مرا امرا صلت دهندو حرمت دارند و منصب دهند پس از سبب امرا او اصلاح پذیرفت و از جهل به علم مبدل گشت و چون عالم شد از ترسو سیاست ایشان مودب شد و بر وفق طریق می رود کام و ناکام بس او علی کل حال اگر امیر به صورت زیارت او آید...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب فیه ما فیه

  • ناشر: امیر کبیر
  • کد کتاب: 99726 - 16/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: مولانا جلاالدین محمد بلخی(مولوی), بدیع الزمان فروزانفر, حسن عمید, عرفان اسلامی, تصوف, مولوی, مقالات عرفانی, کتاب های نایاب, کتاب کتاب فیه مافیه