منو
سبد خرید

کتاب سال گرته؛ 1

کتاب سال گرته؛ 1
کتاب سال گرته؛ 1
  • موجودی: موجود
  • مدل: 108055 - 83/6
  • وزن: 0.50kg
350,000 ریال

کتاب سال گرته

نویسنده: سعید باباوند
ناشر: آبان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 400
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مجموعه نوشتار پیرامون طراحی گرافیک 1388 - 1390 ؛ مصور

گرته بر اساس یک نیاز ناخوآگاه شکل گرفت که عبارت بود از نیاز نوشتن و خواندن. کافیست مستندات مکتوب فرهنگ ایران را در برابر روایت­های شفاهی آن قرار بدهیم تا متوجه فقر تاریخی نگارش های مرتبط با فرهنگ دستگیرمان شود. پیش از گرته حجم منابع مکتوب پیرامون طراحی گرافیک به­ عنوان رشته­ ای جوان در عرصه هنرهای تجسمی، آنچنان نزدیک به هیچ بود که در همان ابتدا به جای جستجوی بی­ حاصل منابع دست به کار تولید شده و اکنون سه سال از شروع پیش تولید و دو سال از آغاز به کار رسمی گرته می گذرد. 

گرته، براي پر كردن خلا بزرگي به نام خواندن و نوشتن در ميان طراحان گرافيك ايران پا به ميدان گذاشته و معتقد است كه جامعه طراحان گرافيك علاوه بر تجربه‌هاي تصويري، نيازمند خواندن و دانستن بيشتر مباحث نظري طراي گرافيك است. نوشتن و خواندن در حيطه گرافيك، اين امكان ار براي طراحان ميسر مي‌كند تا ابعاد ناديده دنياي وسيع طراحي گرافيك را ببينند و بياندوزند.

نوشتن و خواندني كه گرته در پي آن است، چيزي فراتر از خبر و خبررساني بوده و تا امروز حوزه‌هاي وسيعي از پژوهش، نقد و مقالات تخصصي را در بر گرفته است. كتاب حاضر كه با همكاري نشر آبان تهيه شده است، گزيده‌ي است از مقالات، يادداشت‌ها و مطالبي كه پيش از اين در طول سه سال تلاش همكارانمان آماده‌سازي و در وب سايت گرته منتشر شده‌اند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات