كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
کتاب دیباچه ترجمه فارسی کتاب تفسیر اوستا و ترجمه گاتها

کتاب دیباچه ترجمه فارسی کتاب تفسیر اوستا و ترجمه گاتها

نویسنده: موسی جوان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 80
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1348 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : عالی ~ درحد نو ؛ لبه جلد کتاب زدگی دارد ، بخش اول کتاب در 62 صفحه کامل و بخش دوم کتاب بجز 20 صفحه سانسور شده است ( در چاپ اصلی کتاب )

 

مروری بر کتاب

مقدمه ای بر کتاب مجموعه قوانین زردشت یا وندیداد اوستا به قلم جیمز دار مستتر

کتاب فوق مانند جزوه ای بمنزله معرفی کتاب جیمز دار مستتر بطور جداگانه به چاپ رسید .

وندیداد یکی از بیست و یک نسک اوستا و در رده ی نوزدهمین کتاب اوستا شناخته می شود عده‌ای معتقدند که محتوای وندیداد بازتاب‌دهندهٔ آیین‌های مغان ماد است و از این لحاظ با سایر قسمت‌های اوستا تفاوت می‌کند.

اَوِسْتا، نام کلی مجموعهٔ کهن‌ترین نوشتار و سروده‌های ایرانیان است، که در واقع دانشنامهٔ ایرانیان بوده و در روزگار باستان بیست و یک نسک (کتاب) داشت بر روی هم اوستا را می‌توان به معنی «آگاهی‌نامه» یا «دانش‌نامه» دانست که آن را مرجع نامه نیز می‌نامند....

نویسنده خاورشناسی فرانسوی است که در این اثر، اطلاعاتی راجع به مسائل اجتماعی و فکری ایران باستان به ویژه آیین زردشت در زمان اشکانیان و ساسانیان، همچنین تحقیقاتی در باب اوستا به دست میشدهد. مباحث اصلی کتاب بدین قرار است: تاریخچه تحقیقات راجع به کتاب زردشت، جزوات باقیمانده اوستا در حال حاضر، جزوات اوستا در کتاب دینکرد، اوستا در زمان ساسانیان، اوستا در زمان اشکانیان، عنصر خارجی در جزوات اوستا، عقایداولیه در آیین مزدیسنا، متون قدیم و جدید در جزوات اوستا. در بخش دوم کتاب، ترجمه گاتاها آورده شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب دیباچه ترجمه فارسی کتاب تفسیر اوستا و ترجمه گاتها

  • کد کتاب: 114432 - 116/6
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: جیمز دار مستتر, موسی جوان, وندیداد, گاتها, ادیان ایرانی, زرتشت, اوستا, تاریخ ادیان, کتاب کتاب دیباچه ترجمه فارسی کتاب تفسیر اوستا و ترجمه گاتها, مجموعه قوانین زردشت یا وندیداد اوستا