كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
کتاب دزد

کتاب دزد

نویسنده: مارکوس زوساک
مترجم: مرضیه خسروی
ناشر: نگاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 575
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1398 - دوره چاپ: 6

 

مروری بر کتاب

این رمان در زمان انتشار پرفروش‌ترین رمان استرالیا بوده و تاکنون ۱۲ جایزه ادبی به دست آورده است.راوی این کتاب «مرگ» است و نگاه او به زندگی دختری به نام ایزابل قبل و همزمان با جنگ دوم جهانی در آلمان نازی.راوی این کتاب «مرگ» است و نگاه او به زندگی دختری به نام ایزابل قبل و همزمان با جنگ دوم جهانی در آلمان نازی. سرپرستی ایزابل که برادرش را از دست داده و مادر کمونیستش به اردوگاه کار اجباری فرستاده شده به خانواده‌ای در نزدیک شهر مونیخ سپرده می‌شود. در خیابانی که نامش «بهشت» است. 

او با یکی از همسایگانش که همسن خود اوست طرح دوستی می‌ریزد و این دوستی در طول چند سال، وجهی رمانتیک به خود می‌گیرد. ایزابل خود را در خانه جدید با خواندن کتاب‌هایی که می‌دزد سرگرم نگه می‌دارد. جنگ جهانی دوم آغاز می‌شود و خانواده‌ای که سرپرستی ایزابل را به عهده دارد، به یک یهودی پناه می‌دهد. 

...آن ماه‌های اول، مسلما سخت‌ترین ایام بودند. لیزل هر شب، کابوس می‌دید. چهره برادرش را. خیره‌شده به کف اتاق. جیغ‌زنان، غوطه‌ور در تختش، در حالی که در سیلابی از ملافه غرق می‌شد، از خواب می‌پرید. در طرف دیگر اتاق، تختی که قرار بود مال برادرش باشد همچون قایقی در تاریکی شناور بود. با بازگشت هشیاری، تخت هم به آرامی در کف اتاق غرق می‌شد. این تصویر خیالی کمکی به قضایا نمی‌کرد و معمولا کمی طول می‌کشید تا جیغ کشیدن به پایان برسد.

شاید تنها چیز خوبی که از این کابوس‌ها عاید می‌شد این بود که پدر جدیدش، هانس هابرمان، را به اتاقش می‌آورد که آرامش کند، که دوستش داشته باشد. او هر شب می‌آمد و کنارش می‌نشست. یکی دو دفعه اول فقط همان جا نشست. غریبه‌ای بود تا تنهایی را نابود کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب دزد

  • ناشر: نگاه
  • کد کتاب: 89687
  • موجودی: در انبار
  • 750,000ریال
  • 675,000ریال

برچسب ها: مارکوس زوساک, مرضیه خسروی, داستان های استرالیایی, داستان های انگلیسی, کتاب کتاب دزد