منو
سبد خرید

کتاب خنده و فراموشی

کتاب خنده و فراموشی
-17 %
کتاب خنده و فراموشی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 125747 - 85/5
  • وزن: 0.20kg
250,000 ریال
300,000 ریال

کتاب خنده و فراموشی

نویسنده: میلان کوندرا
مترجم: فروغ پور یاوری
ناشر: روشنگران و مطالعات زنان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 162
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ: 5

 

مروری بر کتاب 

...مردم همیشه آرمانی را در سر می پرورانند. باغی که در ان بلبلان بخوانند قلمرو یکدلی و همسازی که در ان دنیا چونان بیگانه ای علیه انسان و نیز انسانی علیه انسانی دیگر قیام نکند.جایی که دنیا و تمام مردمانش از یک گوهر واحد ساخته شده باشند و اتشی که اسمان ها را روشن می کند اتشی باشد که در دل انسان ها بر افروخته است.

جایی که در آن هر انسانی نتی در فوگ باشکوه باخ است و هرکس که نت خود را نپذیرد تنها نقطه ای سیاه بی فایده و بی معناست که چون حشره ای به اسانی میان انگشتان گرفتار می آید و له می شود...

کتاب خنده و فراموشی داستانی غنی از ، شخصیت ها و دامنه تخیلی است .کتاب خنده و فراموشی داستانی است که برای میلان کوندرا اولین موفقیت بزرگ بین المللی اش را در اواخر دهه 1970 به ارمغان آورد. مانند همه کارهای او ، ارزش کتاب چیزی بسیار بیشتر از پیامدهای تاریخی اش است. در هفت بخش فوق العاده یکپارچه ، جنبه های مختلف وجود بشر بزرگنمایی می شود و تقلیل می رود ، باز ترسیم و مورد تاکید قرار میگیرد، تباز نگری میشود ، تجزیه و تحلیل می شود و تجربه می شود.

در سال ۱۹۷۵ کوندرا به همراه همسرش ورا به دعوت دانشگاه رن به فرانسه رفت و در آن‌جا کتاب خنده و فراموشی را نوشت. در این کتاب او از اعتراضات متعددی که مردم چکسلواکی به اتحاد شوروی داشتند می‌گوید. کتاب خنده و فراموشی ترکیب عجیبی از یک رمان، مجموعه‌ای داستان کوتاه و تفکرات نویسنده‌است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات