فهرست میکروفیلم های کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران

فهرست میکروفیلم های کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران

نویسنده: محمدتقی دانش پژوه
ناشر: دانشگاه تهران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 400
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1353 - دوره چاپ: 1 

کمیاب  - کیفیت : عالی ~ درحد نو

 

مروری بر کتاب  

جلد دوم : از شماره 3001 تا 4000

فهرست میکروفیلم ها,نسخه های خطی,نسخه های خطی فارسی,نسخه های خطی عربی,نسخه های خطی

كتابخانه مركزي و مركز اسناد دانشگاه تهران بزرگترين كتابخانه دانشگاهي ايران است و مجموعه‌اي غني و گسترده از منابع گوناگون در زمينه‌هاي مختلف علوم و فنون و ادب را در برمي‌گيرد . اين كتابخانه در كنار كتابخانه‌هاي تخصصي دانشكده‌ها كه هر يك برحسب نيازهاي علمي و آموزشي ويژة خود به وجود آمده‌اند، بيشتر به امر پژوهش اختصاص دارد و به گردآوري آثار مربوط به مطالعات اسلام‌شناسي، ايران‌شناسي و شرق شناسي مي‌پردازد.

هستة اصلي كتابخانة مركزي دانشگاه تهران در سال 1329 ، با مجموعه اهدايي سيد محمد مشكوه، استاد دانشگاه تهران، شامل 1329 جلد نسخة خطي، تشكيل گرديد. بناي فعلي كتابخانه، در يكم مهرماه سال 1350 گشايش يافت. در طول اين مدت، امور فني كتابخانه، ايجاد ارتباط با مراكز علمي و دانشگاهي جهان، انتخاب و به كار گماردن كتابداران متخصص، در زيرزمين سازمان مرکزي، و زيرزمين دانشكدة علوم و اتاق‌هاي مسجد دانشگاه انجام مي‌شد .در سال 1353 ، به منظور گردآوري و نگهداري وسازمان‌دهي انتشارات غيركتابي كه از سازمان‌ها ، وزراتخانه‌ها ، دانشگاه‌ها و انجمن‌هاي فرهنگي و مؤسسات و مراكز داخل و خارج از كشور به كتابخانة مركزي اهدا مي‌شد ، «مركز اسناد» كتابخانه داير گشت و نام آن به كتابخانة مركزي افزوده شد .

ساختمان كتابخانه با مساحت بيش از 22000 متر مربع داراي نه طبقه است كه شامل دو طبقه زيرزمين، همكف، طبقه اول و 5 طبقه مخزن كتاب و مطبوعات و اسناد است كتابخانه مركزي و مركز اسناد در حال حاضر حدود 50000 عضو ثابت دارد و روزانه پاسخگوي بيش از 4500 نفر مراجعه‌كننده از دانشجويان دانشگاه تهران و ديگر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي و محققان و پژوهشگران داخل و خارج از كشوراست.               

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فهرست میکروفیلم های کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران

  • 200,000ریال

برچسب ها: محمدتقی دانش پژوه, تاریخ فرهنگی ایران, نویسندگان ایران, میکروفیلم ها, نسخه های خطی, نسخه های خطی فارسی, نسخه های خطی عربی, نسخه های خطی, مقالات ادبی, کتاب فهرست میکروفیلم های کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران