كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
کانال پاناما پیوند دو اقیانوس

کانال پاناما پیوند دو اقیانوس

نویسنده: باب کانسیداین
مترجم: محمود فخر داعی
ناشر: علمی و فرهنگی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 160
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1368 

کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب

گردونه تاریخ

کانال پاناما با 80 کیلومتر(50 مایل) اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام را به هم متصل کرده است. این کانال در پایین ترین سطح ممکن بین دامنه هاى سرزمین کوهستانى و باریکى که آمریکاى شمالى و جنوبى را به هم وصل کرده، احداث شده است. ارتفاع اصلى این سرزمین از سطح دریا 90 متر مى باشد. 

به طور متوسط هر کشتى طول کانال را در مدت 8 تا 10 ساعت طى مى کند و در این مدت کارکنان کشتى ها مى توانند یکى از زیبا ترین و مدرنترین طراحى هاى مهندسى را ببینند. قسمت هاى اصلى این کانال عبارتند از : دریاچه گاتن ((Gatun lak)), بریدگى گیلارد (Gaillard cut) و 3 سد متحرک (lock) به نام هاى میرا فلورس : پدرو میگوئل و گاتن (Mira flores, Pedro Miguel, Gatun) .

فهرست

 در زیر باد شمال
شبیخون
پیگیری از باریکه خاک
کمربند پولادین
فردینان دو لسپس سازنده خستگی ناپذیر
امریکا دست به کار میشود
والاس استیوتر و گورگاس مبارزه با تابوت ها
گوتلز پیروز میشود
دو اقیانوس به هم میپیوندد
مناسبات امریکا با پاناما
امروز و فردا 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کانال پاناما پیوند دو اقیانوس

  • 0ریال

برچسب ها: باب کانسیداین, محمود فخر داعی, اقیانوس اطلس, اقیانوس آرام, کانال پاناما, جغرافیای آمریکا, گردونه تاریخ, داستان های تاریخی, داستان های امریکایی, کتاب کانال پاناما پیوند دو اقیانوس