دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

کانادا ؛ آشنایی با کشورهای جهان

کانادا 

نویسنده: محمودرضا برازش
ناشر: آفتاب هشتم
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 272
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

مصور - رنگی - تمام گلاسه

آشنایی با کشورهای جهان

موضوع اثر حاضر، شناخت نامه‌ای از کشور کانادا و بررسی این کشور از جنبه‌های گوناگون است. در بخش اوّل کتاب، جغرافیای طبیعی این کشور بررسی شده است. در این بخش، موقعیت جغرافیایی، مناطق گوناگون، آب و هوا، کویرها و دریاچه‌ها و پوشش گیاهی و جانوری این سرزمین معرفی شده است.

بخش دوم دربردارندة اطلاعاتی از جغرافیای انسانی این کشور است. جمعیت، نژاد، زبان و خط، مذهب، پرچم، جشن‌ها، ادبیات و معماری، از موضوعات این بخش است. بخش سوم جغرافیای اعتقادی، واحد پول، منابع انرژی و بخش چهارم تاریخچه‌ای از تحولات این کشور را در بردارد. سیاست و حکومت، مکان‌ها و مناطق دیدنی، مشاهیر و کلمات کاربردی، جملات متداول، دیگر مطالب کتاب را تشکیل می‌دهند.

کانادا کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی است که از ده استان و سه قلمرو تشکیل شده‌است. این کشور از شرق تا اقیانوس اطلس، از غرب تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده‌است و از جنوب با ایالات متحده آمریکا همسایه است. کانادا با مساحت ۹٬۹۸۴٬۰۰۰ کیلومتر مربع، دومین کشور پهناور جهان از نظر مجموع مساحت و چهارمین کشور پهناور جهان از نظر مساحت خشکی است. مرز مشترک کانادا با ایالات متحده، طولانی‌ترین مرز زمینی در جهان است. پایتخت کانادا اُتاوا و تورنتو بزرگترین شهر آن کشور است. بخش زیادی از سرزمین کانادا به دلیل سرما و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه است.

نزدیکی جغرافیایی این کشور به آمریکا سبب شده تا روابط اقتصادی کانادا و آمریکا بسیار گسترده باشد، به گونه‌ای که آمریکا و کانادا بزرگ‌ترین رابطه اقتصادی را در جهان دارند و حجم معاملات این دو کشور با هم از معاملات هر دو کشور دیگری در جهان بیشتر است. با این حال این رابطه اقتصادی قوی، زیان‌هایی هم برای کانادا در پی داشته‌است. آلودگی ناشی از فعالیت کارخانه‌های آمریکایی در نزدیکی مرز دو کشور یکی از این زیان‌هاست.

کانادا منابع طبیعی فراوانی دارد. آب و هوای آن سرد و در بیشتر نقاط قطبی است. البته آب و هوا در بخش جنوب غربی، جایی که شهر ونکوور در آن قرار دارد، معتدل است. آبشار نیاگارا، پهناورترین آبشار جهان هم در مرز این کشور با ایالات متحده قرار دارد.

تاريخ موسيقى كانادا، بازتابى از تاريخ و سير تكاملّى اين كشور است؛ از تصنيف ها و سرودهاى ميهن دوستانه به سبك انگليسى اوليه و سنت هاى ملّى و قومى تا موفقيت بين المللى گروه هاى موسيقى آن در دهه هاى اخير، موسيقى كانادايى در همه ي انواع خود، برگرفته از تاريخچه كشورش است.


فهرست

جغرافیای طبیعی
موقعیت جغرافیایی
مناطق جغرافیایی
آب و هوا
دریاچه و رودخانه
کوه ها
جزایر
پوشش گیاهی
حیوانات
جغرافیای انسانی
جمعیت
تراکم جمعیت
نژاد
زبان و خط
مذهب
پرچم
فرهنگ و آداب ورسوم
خوراک
پوشاک
 جشن ها
معماری
ادبیات
موسیقی
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات