منو
سبد خرید

کالکی ؛ پس از پایان

کالکی ؛ پس از پایان
-10 %
کالکی ؛ پس از پایان
  • موجودی: موجود
  • مدل: 142914 - 103/7
  • وزن: 0.40kg
360,000 ریال
400,000 ریال

کالکی ؛ پس از پایان

نویسنده: گور ویدال
مترجم: فریدون مجلسی
ناشر: البرز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 374
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1374 - دوره چاپ: 1

کیفیت : در حد نو


مروری بر کتاب

از کجا باید آغاز کرد؟
از زمانی که نخستین جمله را نوشتم یک هفته گذشته است.

اینک در پشت میز بزرگ کابینه در کاخ سفید نشسته ام.
از من درخواست شده است که روایت خود را از آنچه گذشت بنگارم.

همچنین از من خواسته اند که از بهترین و نزدیک ترین دوست مورخان یعنی پس گویی (یا تحلیل و درک واقعه پس از وقوع) بپرهیزم، کار ساده ای نخواهد بود.دقایقی چند به بیرون پنجره خیره شده بودم...

ویدال در کتاب کالکی کلمه ای هندی است و نام آخرین تجلی الهی هندو، در صورت انسانی، مثل سایر خدایان هندو. بر اساس باور هندویان، این آخرین تجلی، به عنوان منجی در زمانی ظهور خواهد کرد که ظلم و جور جهان را فرا گرفته باشد.

قهرمان این کتاب که جوانی روان پریش از سربازان جنگ است، با ربودن نوعی میکروب که فقط خودش را در برابر آن مصون می‌سازد، نسل بشر را در کره زمین منقرض می‌کند. فریدون مجلسی می‌گوید: «گور ویدال وحشت از سلاح‌های کشتار جمعی را در این کتاب می‌آفریند. کالکی یکی از نقاط اوج انتقاد او از مسیری بود که امروز بشر در آن پیش می‌رود.»

 ویدال با نام یوجین لوتر گور ویدال، در وست پوینت نیویورک به دنیا آمد. او تنها فرزند یوجین لوتر ویدال و نینا گور بود. او پس از خدمت در ارتش در جنگ جهانی دوم، اولین رمان خود را با نام «ویلی‌وا» در سال ۱۹۴۶ منتشر کرد که روایت واکنش‌های مسافران یک هواپیما در توفانی سهمگین بود.

او در دوران فعالیت خود ۲۵ رمان و بیش از ۲۰۰ مقاله و چندین نمایشنامه خلق کرد. رمان سوم ویدال شهرها و ستون‌ها، یکی از اولین رمان‌های آمریکایی بود که آشکارا سخن از همجنس‌گرایی نمود و به همین دلیل نقادان محافظه کار را به شدت خشمگین کرد. ویدال همواره عبارت‌های همجنس‌گرا و همجنس‌گرایی را رد می‌کرد و معتقد بود که اکثر مردم بالقوه پان سکسوال هستند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات