كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
کالبد شکافی چهار انقلاب

کالبدشکافی چهار انقلاب

نویسنده: کرین برینتون
مترجم: محسن ثلاثی
ناشر: تمدن علمی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 350
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

نویسنده در این کتاب به بررسی مقایسه ای چهار تحول و انقلاب در فرانسه، انگلیس، روسیه و امریکا پرداخته و تنها با توجه به آنها، مشترکاتی را میان سیر تحول تاریخی انقلابهای دنیا یافته و طبقه بندی می کند.

برینتون معتقد است، جامعه سالم جامعه ای نیست که در آن هیچگونه اعتراضی نسبت به طبقه حاکم وجود نداشته باشد و هیچ عقیده مخالفی و یا میل رسیدن به آرمانشهری در آن حضور نداشته باشد، بلکه جامعه سالم جامعه ای است که در آن، این اعتراضات و تنش ها تبدیل به بحران نشود و سازکارهای موجود در حکومت آنها را تحمل و سپس مدیریت نماید.

نویسنده در این کتاب ابتدا به بیان رژیمهای پیشین انقلاب و عوامل ایجاد کننده انقلاب در این حکومتها می پردازد. او در این فصل ضمن بیان عللی چند در این زمینه ، وخامت اقتصادی را یکی از علل اساسی در ایجاد نارضایتی اجتماعی دانسته و این وخامت اقتصادی را به دو گونه واقعی و غیر واقعی تقسیم می کند.

او نوع غیر واقعی وخامت اوضاع اقتصادی را در بالابودن مطالبات اقتصادی مردم به دلایلی نظیر اختلاف طبقاتی و بالا رفتن سریع سطح معیشتی مردم در یک برهه خاص می داند. او در این کتاب از روشنفکران به عنوان گلبولهای سفید خون یاد می کند که میزان کم آن برای بدنه اجتماع بسیار مفید بوده و سبب جلوگیری از انحرافات می شود اما تعداد زیاد آن با سلیقه ها و تفکرات گوناگون همچون یک بیماری، سبب بروز هرج و مرج فکری و جرقه های انقلاب می شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کالبد شکافی چهار انقلاب

  • 550,000ریال
  • 520,000ریال

برچسب ها: کرین برینتون, محسن ثلاثی, جامعه شناسی سیاسی, سیاست جهانی, علوم سیاسی, تاریخ اجتماعی, کتاب کالبدشکافی چهار انقلاب