كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
کالبدشکافی رمان فارسی

کالبدشکافی رمان فارسی

نویسنده: عبدالعلی دستغیب
ناشر: سوره مهر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 450
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 2


مروری بر کتاب

رمان در زبان فارسی به این معنا که ما امروزه می‌شناسیم تازگی دارد، نسبت به گذشته ادبیات فارسی متفاوت است. آنچه در ادبیات فارسی رواج داشت، رمانس (داستان کوتاه) بود، مانند؛ منطق‌الطیر عطار، سمک عیار و ...، اما از حدود صد سال پیش، عده‌ای در ایران شروع به رمان نویسی کردند که بیشتر جنبه تاریخی داشت و تقلیدی از رمان‌های الکساندر دوما و والتر اسکات انگلیسی بود.

یکی از مشکلات رمان‌های ایرانی این است که با پیش فرض شروع می‌شوند، در حالی که رمان نویس نباید امر و نهی کند، زیرا ارزش‌های اخلاقی و عرفان جزو وظایف رمان نویسی نیست و وظیفه رمان نویس نمایش دادن است، تأثیر رمان در متنبه شدن و آگاه شدن دیگران است. رمان نویس کالبد شکافی می‌کند، به طور مثال رمان‌های چارلز دیکنز که درباره کودکان و رنج آنان است در بهبود کیفیت زندگی آنان در انگلستان خیلی مؤثر بوده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کالبدشکافی رمان فارسی

  • ناشر: سوره مهر
  • کد کتاب: 108393 - 58/5
  • موجودی: در انبار
  • 300,000ریال
  • 270,000ریال

برچسب ها: عبدالعلی دستغیب, رمان فارسی, داستان نویسی, داستان نویسی در ایران, نویسندگی, نویسندگان ایران, کتاب کالبدشکافی رمان فارسی