دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

کافه چرا

کافه چرا

نویسنده: جان استرلسکی
مترجم: مهوش خرمی پور
ناشر: کتابسرای تندیس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 112
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

داستانی در مورد مفهوم زندگی

به ساعتم نگاه کردم. پنج و پانزده دقیقه بود، گفتم:«باورم نمی‌شود. کم کم وقتش است که باز صبحانه سفارش دهم!» مایک خنده کنان گفت:«شاید بهتر باشد اول کیکت را تمام کنی.»

گفتم:«اين که دیگر کارش تمام است!»و با چنگال تکه‌ای بزرگ از آن را در دهانم گذاشتم. وقتی از جویدن فارغ شدم. به مایک گفتم:«هنوز یک چیز برایم روشن نشده. البته با تو و کیسی درباره‌اش صحبت کردیم. اما هنوز جوایش را نگرفته‌ام.»

مایک خندید و گفت:«اوه. متأسفم جان, اما طرز تهیه‌ی این کیک جزو اسرار کاری ماست. این راز را نمی توانیم با کسی در میان بگذاریم.»

خنده‌ای کردم و گفتم:«از این بابت سرزنشتان نمی‌کنم! خوشبختانه، سوال من درباره‌ی آن نیست. درباره‌ی آدم‌هایی که از خودشان می‌پرسند چرا اینجا هستم؟، صحبت کردیم و من و کیسی راجع به پیامدهای مطرح کردن این سوال و همچنین اینکه اشخاص پس از پیدا کردن جوابش چه کار می‌توانند بکنند بحت کردیم. آنچه هنوز برایم مشخص نشده است این است که...»

مایک پرسشم را تکمیل کرد:«... چگونه می‌توانی جوابش را پیدا کنی؟»

«درست است.»

«به نظرم بهتر است کیسی را هم خبر کنم. شاید به اتفاق هم بهتر بتوانیم جوابت را بدهیم.» مایک از پشت میز بلند شد و به انتهای رستوران رفت، یعنی جایی که کیسی با آنا و دوستش مشغول صحبت بودند. در این قکر بودم که آیا موضوع بحث آنها هم همین مسائل است؟

چند لحظه بعد. کیسی از جای خود بلند شد و او و مایک به طرف من آمدند. وقتی کیسی به میزم رسید پرسید:«کیک چطور است؟»

با لبخند گفتم:«معرکه است! تقریبا دارم سیر می شوم!»

مایک گفت:«کیسی, جان داشت می‌پرسید آدم چطور می تواند جواب این سوّال را پیدا کند.» و در این حال به «چرا اینجا هستید؟» در پشت صورت غذا اشاره کرد. که به «چرا اینجا هستم؟» تغییر شکل داد.

«شاید هر دوی ما به اتفاق هم بهتر بتوانیم جوایش را بدهیم.»

کیسی گفت:«باعث خوشحالی من است.»و در این حال او و مایک سر میز من نشستند.

‌درباره‌ی جان پی. استرلکی نویسنده‌ی کتاب کافه‌ای به نام چرا
جان پی. استرلکی (John P. Strelecky) در سال 1969 به دنیا آمد. مشهورترین اثر او با عنوان سفر زندگی (پنج مفهوم بزرگ زندگی) با موضوع خودسازی در وبسایت فیدیبو برای دانلود در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد. کتاب‌های این نویسنده به بیش از 33 زبان ترجمه شده است و بیش از 3 میلیون نسخه در سرتاسر جهان به فروش رفته است. استرلکی با نوشته‌ها و سخنرانی‌های و برنامه‌های زنده‌ی رادیویی و تلویزیونی خود زندگی میلیون‌ها نفر از مردم سراسر جهان را تحت تاثیر قرار داده است.

ترجمه‌ی کتاب کافه‌ای به نام چرا به فارسی
انتشارات لیوسا کتاب کافه‌ای به نام چرا را با ترجمه‌ی امیر حسین مکی عرضه کرده و در اختیار علاقه‌مندان قرارداده است. امیر حسین مکی به خوبی توانسته است با مخفی نگه‌داشتن پشت پرده‌ی این کتاب زبان تمثیلی نویسنده را حفظ کند و تا انتهای کتاب پرده از اسرار مخفی کتاب برندارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات