كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
کاشان در جنبش مشروطه ایران

کاشان در جنبش مشروطه ایران

نویسنده: حسن نراقی​​
زبان کتاب: فارسی
ناشر: مشعل آزادی
تعداد صفحه: 216

اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1355 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : در حد نو


مروری بر کتاب 

مصور

این کتاب که پس از بررسی اجمالی به اوضاع و احوال اجتماعی کاشان در عهد قاجار ، جریان حوادث ۱۵ ساله کاشان در آغاز مشروطیت و داستان طغیان و سرکشی نایب حسین کاشی و پسرانش تا پایان آن غائله را در بر می گیرد ، در بدو امر ممکن است شعله ای از گیرودارهای وقایع محلی به شمار آید و از دیدگاه تاریخ عمومی کشور ، چندان واجد اهمیت کلی تلقی نگردد ، اما باید به خاطر آورد که وسعت دامنه فتنه و فسادی چنان بزرگ و نابسامانی های دراز مدت و آثار سرایت بخش آن ، گذشته از حدود شهرستان کاشان ، مناطق وسیعی از سایر نقاط ایران را در بر گرفته بود و چنان با سیاست های داخلی و خارجی و برخی از زمامداران کشور پیوستگی یافته بود که تا سال ها ادامه داشت .

در این کتاب ، دورنمایی از سوابق تاریخی کاشان در عهد قاجاریه ، کاشان در آغاز جنبش مشروطه و پیشامدهای مختلف کاشان در مشروطه دوم مورد بحث و بررسی قرار گرفته است .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کاشان در جنبش مشروطه ایران

  • ناشر: مشعل
  • کد کتاب: 99677 - 8/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: حسن نراقی, تاریخ سیاسی قاجار, مشروطه, تاریخ مشروطیت, کاشان, قاجار, کتاب های نایاب, کتاب کاشان در جنبش مشروطه ایران