منو
سبد خرید

کار هنرپیشه روی خود

کار هنرپیشه روی خود
درحال حاضر موجود نمی باشد
کار هنرپیشه روی خود
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 147264 - 80/1
  • وزن: 0.40kg
0 ریال

کار هنرپیشه روی خود

نویسنده: کنستانتین استانیسلاوسکی
مقدمه :  ا. کریستی

مترجم: مهین اسکوئی
ناشر: پویا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 225
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1352 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو _ نو

 

مروری بر کتاب

کتاب حاضر حاوی کشفیات تازه ای است که نویسنده در زمینه خلاقیت صحنه ای به دست آورده است. هر فصلی از این کتاب خواننده را به یک نتیجه گیری راهنمایی می کند که خود منعکس کننده یکی از واحدهای تفکّر استانیسلاوسکی است درباره خلاقیت تئاتری.

تمرینات ساده استانیسلاوسکی تخیل را تحریک می کند و به خوانندگان کمک می کند تا نه تنها برداشت خود را از واقعیت کشف کنند بلکه نحوه تولید آن را نیز بشناسند. نقش آفرینی جمع بندی استانیسلاوسکی در مورد هنر بازیگری است.

نقش آفرینی ، مقدماتی که قبل از اجرای واقعی لازم است را با بحث های گسترده ای درباره اتللوی شکسپیر و بازرس گوگول ,و شخصیت امان از عقل توصیف می کند. جلد سوم ، پیشرفت یک شخصیت را از دید سه نمایش کاملا متضاد بررسی می کند.. با استناد به دو کتاب اول ، استانیسلاوسکی نشان می دهد که چگونه یک شخصیت کاملا تحقق یافته در سه مرحله متولد می شود: "مطالعه آن ؛ ایجاد زندگی برای نقش ؛ قرار دادن آن به شکل فیزیکی".

امتیاز آثار استانیسلاوسکی در این است که ابداعات او در تئاتر نتیجه تفکر کل گرای او در عین توجّه به جزئیات هنر تئاتر است. او در این جلد از آثارش بیشتر به عناصر درونی مانند توجه، تمرکز، دقت و حافظه هیجانی تأکید دارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات