کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
کارنامه ی توصیفی نیما پژوهی ؛ از آغاز تا سال 1380 شمسی

کارنامه ی توصیفی نیما پژوهی ؛ از آغاز تا سال 1380 شمسی

نویسنده: کاووس حسن لی - الهام کرمی زاده
ناشر: هرمس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1106
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

در پیوند با نیما یوشیج، تاکنون کتاب‌ها و مقاله‌های گوناگون پدید آمده است، هرکدام از این نوشته‌ها، به موضوعی از موضوعات نیماپژوهی پرداخته‌اند. شناسایی و بررسی نوشته‌های پدید آمده، از اقدامات بسیار مهمی است که در حوزه‌ی نیماشناسی بایسته می‌نماید.

حجم آثار پدید آمده به گونه‌ای است که امکان اطلاع‌رسانی مناسب و استفاده‌ی شایسته از آن‌ها را برای همگان غیر ممکن کرده است. از سوی دیگر، کتاب‌شناسی‌ها و مقاله‌شناسی‌های موجود، تنها به فرصت مشخصات عنوان کتاب‌ها و مقاله‌ها بسنده می‌کنند. این فهرست‌ها کارکردی سودمند دارند و بسیاری از گره‌ها را از کار خوانندگان خود می‌گشایند، اما گردهایی را نیز ناگشوده رها می‌کنند. با توجه به شرایط ویژه‌ی جهان معاصر و گرفتاری‌های فراگیر بیش‌تر آنان فراهم آید.

تهیه‌ی کتاب‌شناسی جامع توصیفی و تحلیلی نیما و بررسی کارنامه‌ی نیماپژوهی یکی از راه‌هایی‌ست که می‌تواند برای تحقق هدف یاد شده، اقدامی موثر به شمار آید. کتاب «کارنامه‌ی توصیفی نیماپژوهی» همچون «فرهنگ سعدی‌پژوهی» و «کارنامه‌ی تحلیلی خیام‌پژوهی» با همین انگیزه پدید آمده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کارنامه ی توصیفی نیما پژوهی ؛ از آغاز تا سال 1380 شمسی

  • ناشر: هرمس
  • کد کتاب: 48039
  • موجودی: در انبار
  • 1,000,000ریال
  • 900,000ریال

برچسب ها: کاووس حسن لی, الهام کرمی زاده, نقد ادبی, شعر جدید فارسی, کتاب کارنامه ی توصیفی نیما پژوهی