كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
کارنامه سپنج ؛ متن کامل ؛ سه جلدی

کارنامه سپنج 

نویسنده: محمود دولت آبادی
ناشر: بزرگمهر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1454
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1368 - دوره چاپ: 1

 کیفیت : عالی ~ درحد نو ؛ صفحات 306 و 307 جلد اول افتادگی دارد

 

مروری بر کتاب

مجموعه آثار دولت آبادی

کتاب هایی از داستان های محمود دولت آبادی که در یک مجموعه جمع آوری شده.کارنامه سپنج مجموعه داستان‌هایی‌ست که حدودا طی پانزده سال نوشته شده است.

...شب سرد بود، باد نرمی روی گونه ها و گوشهای تک رهروان آخرشب را می سوزاند.
گذرگاه ها خلوت شده بود و شهر در آرامش سنگینی خفته بود. ستاره ها مثل جرقه هایی می درخشید و پس آبهای برف در کوچه های ناهموار از سرما به هم جوش خورده و خشکیده بود. برخورد پاپوشهای کریم با زمین چغر و زبر کوچه صدای خشک و غمناکی در فضا منعکس می کرد و توی گوشهایش فرو می ریخت.

در دنیا تنها یک چیز را – در صورتی که صاحبش آن را شناخته و به اهمیتش آگاه باشد – نمی توان ربود و یا به نحوی غارتش کرد. آن اندیشه است. زیرا اندیشه بدون ارادۀ انسانی در خارج از وجود صاحبش نمی تواند باشد. اندیشگری را نیز نمی توان گناه شمرد و خنثی کرد. کریم نیز در پناه همین قانون به درونش پناه می برد، درونی که انباری از نارضایی شده بود.

ولی آیا ممکن است که آدم همیشه در خودش و با اندیشه اش زندگی کند؟ از آن تغذیه کند، با آن بازی کند، عشق بورزد، کینه توزی کند و از تصرف دیگران مصونش بدارد؟ اگر هم چنین باشد، آخر از همه، آن وقت چه کارش می کند؟ در چه موردی از آن استفاده می کند؟ مگر نه اینکه برای به کار گرفتن و بهره گیری از آن باید جریانش را به خارج مربوط سازد؟ و آن وقت آن خارج کجا خواهد بود؟

فهرست

سفر
بیابانی و هجرت
از خم چنبر
گلدسته ها و سایه ها
ادبار و آیینه
اوسنه بابا سبحان
با شبیرو
عقیل عقیل
دیدار با بلوچ
روز و شب یوسف
گاواربان
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کارنامه سپنج ؛ متن کامل ؛ سه جلدی

  • ناشر: بزرگمهر
  • کد کتاب: 96938 - 205/2
  • موجودی: در انبار
  • 1,350,000ریال

برچسب ها: محمود دولت آبادی, داستان های کوتاه فارسی, داستان های فارسی, نقد ادبی, کتاب کارنامه سپنج