دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

کارنامه سپنج

کارنامه سپنج
درحال حاضر موجود نمی باشد
کارنامه سپنج
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 144249 - 119/4
  • وزن: 0.80kg
0 ریال

کارنامه سپنج 

نویسنده: محمود دولت آبادی
ناشر: فرهنگ معاصر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 744
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1378 - دوره چاپ: 2

کمیاب -  کیفیت : درحد نو _ نو

 

مروری بر کتاب

مجموعه شانزده داستان

کتاب هایی از داستان های محمود دولت آبادی که در یک مجموعه جمع آوری شده.کارنامه سپنج مجموعه داستان‌هایی‌ست که حدودا طی پانزده سال نوشته شده است.

...شب سرد بود، باد نرمی روی گونه ها و گوشهای تک رهروان آخرشب را می سوزاند.
گذرگاه ها خلوت شده بود و شهر در آرامش سنگینی خفته بود. ستاره ها مثل جرقه هایی می درخشید و پس آبهای برف در کوچه های ناهموار از سرما به هم جوش خورده و خشکیده بود. برخورد پاپوشهای کریم با زمین چغر و زبر کوچه صدای خشک و غمناکی در فضا منعکس می کرد و توی گوشهایش فرو می ریخت.

در دنیا تنها یک چیز را – در صورتی که صاحبش آن را شناخته و به اهمیتش آگاه باشد – نمی توان ربود و یا به نحوی غارتش کرد. آن اندیشه است. زیرا اندیشه بدون ارادۀ انسانی در خارج از وجود صاحبش نمی تواند باشد. اندیشگری را نیز نمی توان گناه شمرد و خنثی کرد. کریم نیز در پناه همین قانون به درونش پناه می برد، درونی که انباری از نارضایی شده بود.

ولی آیا ممکن است که آدم همیشه در خودش و با اندیشه اش زندگی کند؟ از آن تغذیه کند، با آن بازی کند، عشق بورزد، کینه توزی کند و از تصرف دیگران مصونش بدارد؟ اگر هم چنین باشد، آخر از همه، آن وقت چه کارش می کند؟ در چه موردی از آن استفاده می کند؟ مگر نه اینکه برای به کار گرفتن و بهره گیری از آن باید جریانش را به خارج مربوط سازد؟ و آن وقت آن خارج کجا خواهد بود؟

فهرست

سفر
بیابانی و هجرت
از خم چنبر
گلدسته ها و سایه ها
ادبار و آیینه
اوسنه بابا سبحان
با شبیرو
عقیل عقیل
دیدار با بلوچ
روز و شب یوسف
گاواربان
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات