كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
کارنامه بزرگان ایران

کارنامه بزرگان ایران

نویسنده: نصرت الله معینیان
ناشر : اداره کل نشریه رادیو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 605
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1340 

کمیاب - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب 

شامل زندگینامه بزرگان علم ، ادبیات ، هنر و .. ایران زمین

نصرت‌الله معینیان فرزند محمود در سال ۱۳۰۰ خورشیدی در اصفهان دیده به جهان گشود. پدرش محمود از اعضای اداره اطلاعات سفارت انگلیس در ایران بود. نصرت‌الله معینیان دیپلم خود را در هنرستان راه‌آهن اصفهان گرفت و همزمان با تحصیل در بخش حرکت راه‌آهن تهران مشغول به کار شد. در سال ۱۳۲۴ به دعوت راه‌آهن تهران به این شهر رفت و به ریاست کارگزینی بخش حرکت برگزیده شد و پس از یک سال رئیس دایره تعلیمات اداره بهره‌برداری راه‌آهن دولتی گردید.

نصرت‌الله معینیان ورود به عرصه مطبوعات و نگارش مطالب روزنامه را از اصفهان شروع کرد و به کمک دایی خود، باقر مجلسی، که از روزنامه‌نگاران قدیمی شهر اصفهان بود، توانست خود را در روزنامه‌های آن زمان شهر اصفهان مطرح نماید. پس از عزیمت به تهران وی در روزنامه آتش (وابسته به جناح اکثریت) شروع به نگارش مقاله نمود و در سال ۱۳۲۶ به سمت سردبیری روزنامه رسید. به لحاظ تبحر وی در تنظیم مقالات در کابینه فضل‌الله زاهدی به معاونت اداره کل تبلیغات و رادیو رسید و در سال ۱۳۳۵ و دولت حسین علا به ریاست اداره کل تبلیغات و در سال ۱۳۳۷ به سرپرستی اداره انتشارات و تبلیغات و معاونت نخست‌وزیر منصوب شد

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کارنامه بزرگان ایران

  • کد کتاب: 68646 - 23/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: نصرت الله معینیان, مقالات ادبی, تاریخ ادبیات ایران, بزرگان ایران, مشاهیر ایران, کتاب کارنامه بزرگان ایران