منو
سبد خرید

کارل مارکس

کارل مارکس
درحال حاضر موجود نمی باشد
کارل مارکس
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 102996 - 28/3
  • وزن: 0.20kg
  • UPC: 11
0 ریال

کارل مارکس

نویسنده: دیوید مک له لان
مترجم: عبدالعلی دست غیب
ناشر: پرسش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 175
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

آنچه در این کتاب بدان پرداخته شده است شمایی از زندگی و آثار کارل مارکس، فیلسوف بحث برانگیز دو قرن اخیر است.
نویسنده کتاب، دیوید مک له لان، در این کتاب سعی بر آن داشته است که فشرده ای از تفکرات مارکس را بازبانی ساده و روان بیان کند. مباحثی از تاریخ، اقتصاد، سیاست و آثار اولیه مارکس.دو ضمیمه به کتاب افزوده شده است.
یکی از آنِ فردریش انگلس، دوست و همدم مارکس، و دیگری از آنِ ایزاک دویچر، کارکسیست لهستانی است. با نام کشف سرمایه.

کارل مارکس صاحب فرضیه سوسیالیسم خالص ( سوسیالیسم علمی ) ۱۴ مارس سال ۱۸۸۳ در لندن در گذشت که در همین شهر مدفون است. مارکس هنگام مرگ ۶۴ ساله بود. وی مولف «مانیفست کمونیست » و کتاب کاپیتال است که حاوی اندیشه هایش هستند. « مانیفست کمونیست » که در سال ۱۸۴۸ انتشار یافت پلاتفورم کمونیسم شناخته شده است . مارکس فرضیه های سوسیالیستی همزمان و یا پیش از خود را به عنوان سوسیالیم انقلابی نمی پذیرفت و آنها را خرده بورژوازی ، سوسیالیست بورژوا زی و ... خطاب می کرد، که به برابری کامل مردم نخواهند انجامید.

از نظر مارکس، بورژوازی ( توانگری ) نوعی کاپیتالیسم است . مارکس معتقد به لغو مالکیت زمین و ابزارهای تولید (کارخانه و کارگاه ) توسط افراد و قرار گرفتن آنها در دست جامعه و ابطال حق ارث و نیز مصادره ثروتها ، تصمیم گیری مرکزی ، تضمین شغل برای همه ، تامین امکانات رفاهی و بازنشستگی و از کار افتادگی برای همه و آموزش و پرورش و بهداشت کاملا رایگان بود تا نگرانی ها از میان برود و تضاد طبقاتی که به زعم او عامل اصلی رویدادها در طول تاریخ بوده است محو شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات