كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
کارت پستالی به همینگوی

کارت پستالی به همینگوی

نویسنده: پتر بیکسل
مترجم: ناصر غیاثی
ناشر: فرهنگ نشر نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 140
اندازه کتاب: جیبی - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 

بیکسل در داستان‌هایش در جستجوی امید و عشق و امنیت، لحظه‌ای از زندگی را به نمایش می‌گذارد. این داستان‌ها که نه اوجی دارند و نه فرودی، نگاهی کوتاه‌اند به جهان شخصیت‌ها و بی‌رنگیِ آن‌. بیکسل بیش از آنکه در جستجوی پاسخ باشد، به دنبال طرح پرسش است، چرا که از نظر او پرسش است که اهمیت دارد نه پاسخ.

شخصیت‌های داستانی او اغلب تنها و از کار افتاده و شکست خورده‌اند. او به کمک واژگانی ساده به توصیف جهان پیچیده این انسان‌ها می‌نشیند تا خواننده را به تأمل و اندیشه در باب جهان پیرامونش ترغیب کند. شاید بتوان بزرگترین برجستگی آثار بیکسل را در عین انتزاعی بودن، طنز گزنده آن دانست که درونمایه‌هایی چون مرگ یا خاطره را دربرمی‌گیرد.

بیکسل خود را نویسنده‌ای کم‌نویس می‌نامد اما می‌توان او را نویسنده‌ای کوتاه‌نویس هم خواند. او کمتر داستانی نوشته که از دو صفحه بیشتر باشد. از همین‌ رو منتقدین ادبی سوییس او را استاد داستانک می‌دانند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کارت پستالی به همینگوی

  • 65,000ریال
  • 60,000ریال

برچسب ها: پتر بیکسل, ناصر غیاثی, داستان های کوتاه آلمانی, کتاب کارت پستالی به همینگوی