كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
کاخ ژاپنی

کاخ ژاپنی

نویسنده: ژوزه مائورو دو واسکانسلوس
مترجم: قاسم صنعوی
ناشر: راه مانا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 136
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1386 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مصور

نقاش جوان و فقیری، به علت داشتن دلی صاف و علاقۀ بسیار به کودکان، اجازۀ ورود به باغی ژاپنی را می‌یابد که همه کس قادر به دیدن آن نیست. وی در آن باغ و کاخ زیبای آن با شاهزاده‌ای کوچک به نام “تتسوئو” آشنا می‌شود که الهام‌بخش بسیاری از موضوع‌های نقاشی جوان می‌گردد. “پدرو” بیش‌تر اوقات خویش را در باغ ژاپنی و با شاهزادۀ خردسال، که به سختی بیمار است، می‌گذراند و همین موضوع باعث نگرانی اطرافیان وی، که به کلی از ماجرا بی‌خبرند، می‌شود.

در حالی که همگان از نقش‌های آفریده شده به دست پدروی نقاش به وجد آمده‌اند و دوستانش در پی ترتیب دادن نمایشگاهی از کارهای وی هستند، حال تتسوئوی شاهزاده رو به وخامت نهاده و اندکی بعد چشم از جهان فرو می‌بندد. این واقعه، ضربۀ شدیدی به پدرو وارد کرده و او را که مدت‌هاست از بیماری قلبی رنج می‌برد، از زندگی بیزار می‌کند. سرانجام روزی روح شاهزادۀ ژاپنی به ملاقات وی آمده و او را با خود همراه می‌کند تا همیشه با یک‌دیگر و در کنار هم بمانند.

کاخ ژاپنی تجلی آشکار سبک رئالیسم جادویی (نوعی سبک ادبی ویژه نویسندگان آمریکای جنوبی) است. در این کتاب همانند سایر آثار واسکونسلو، ماجرای زندگی یک هنرمند روایت می‌شود.اما سبک این کتاب نسبت به سایر نوشته‌های این نویسنده،‌ اندکی متفاوت است و «رئالیسم جادویی» در آن بیشتر به چشم می‌آید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کاخ ژاپنی

  • ناشر: راه مانا
  • کد کتاب: 112927 - 4/3
  • موجودی: در انبار
  • 250,000ریال

برچسب ها: ژوزه مائورو دو واسکانسلوس, قاسم صنعوی, داستان های امریکای جنوبی, داستان های برزیلی, کتاب کاخ ژاپنی