دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

ژوزف و ماریا

ژوزف و ماریا

نویسنده: پتر تورینی
مترجم: علیرضا کوشک جلالی
ناشر: قطره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 86
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ:
1

 

مروری بر کتاب

ژوزف و ماریا، افسانه‌ای برای بزرگسالان. دو انسان تنها، پیر و مطرود، بازمانده از کاروان زندگی، انسان‌هایی که در بن‌بست زندگی گیر کرده‌اند و مورد مضحکه‌ی مردمند. انسان‌هایی که مدت‌هاست به سن بازنشستگی رسیده‌اند، اما به علت کم بودن حقوق بازنشستگی و هم‌چنین فرار از انزو‌ا، مجبور به کارکردن هستند، کارهای فصلی. این دو در فروشگاهی مجلل و با شکوه سر راه یک‌دیگر قرار می‌گیرند.

در ابتدا هر کس غرق در دنیای خودش است‌، در چنگال سکوت و تنهایی دست و پا می‌زنند‌. اما کم کم و با احتیاط و کورمال‌ کورمال به هم نزدیک می‌شوند . به کندی شروع به تعریف کردن زندگی‌شان می‌کنند. حرف می‌زنند اما اعتنایی به گفته‌ی طرف مقابل ندارند.

مونولوگ اما، کم‌کم تبدیل به دیالوگ می‌شود، کتاب زندگی گذشته‌شان آرام ورق می‌خورد. لحظات کمیک و تراژیک، حال و گذشته، سختی و ظرافت در هم می‌آمیزند و تماشاچیان آرام آرام به گذشته‌ی این دو، به آرزوهای برنیاورده شده‌شان، پی می‌برند و شاهد دست و پا زدن این دو انسان در طی سالیان دراز برای یافتن تکیه‌گاهی درونی می‌شوند. بدبینی و عدم اطمینان جای خود را به اعتماد و خو‌ش‌بینی می‌دهد. علت این امر نیز عطری است که در هوا موج می‌زند. عطر عشق. باید خطر کرد.

آن‌ها با عشق ورزیدن، به جنگ تنهایی می‌روند و در درون دیگری نقطه‌ی اتکایی می‌یابند. آن‌ها شب کریسمس خاصی را تجربه می‌کنند. شب کریسمسی که عشق بر آن فرمان می‌راند. روند این دوستی بی‌شباهت به معجزات روزهای کریسمس نیست.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات