ژوزفین

ژوزفین

نویسنده: ارنست جان ناپلئون
مترجم: فریدون زاهدی
ناشر: البرز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 427
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1376 - دوره چاپ: 2

 کیفیت : درحد نو ؛ فاقد جلد پشتی می باشد

مروری بر کتاب

این کتاب تفحص در زندگی زنی است که در یکی از دورانهای تعیین کننده عصر حاضر ملکه فرانسه گردید. زندگی وی، که لحظه به لحظه برای یافتن حقیقت مورد مداقه قرار گرفته است، و در مواردی به لحظاتی جالب و شایان توجه می رسد. او که از اهالی مستعمرات بود در شانزده سالگی زندگی یک ویکنتس دوران کهن را در پیش گرفت در گرماگرم انقلاب بیوه یک قربانی دوران وحشت گردید.

رز تاشر؛ دختری است از اهالی مارتینیک فرانسه که در خانواده‌ای متوسط به دنیا آمده است. جادوگری پیش‌گویی می‌کند که او بعد از گذراندن مسیری پرتلاطم، ملکه‌ی فرانسه خواهد شد. رز این پیش‌گویی را باور نمی‌کند و پس از آن به همسری پسری از خانواده‌ی اشراف با نام "الکساندر بوآرنه" درمی‌آید و فراز و نشیب‌های زیادی را می‌گذراند. شوهر او در انقلاب کبیر فرانسه اعدام می‌شود و او به کمک برخی از دوستان از گیوتین جان سالم به در می‌برد. او پس از مدتی با ستوانی جوان اما جاه‌طلب به نام "بوناپارته" آشنا می‌شود و با وی ازدواج می‌کند بونا پارته (ناپلئون بناپارت) پس از مدتی فرمانده‌ی لشکر فرانسه می‌شود.

رز که پس از ازدواج، ژوزفین نامیده می‌شود، از ناپلئون بچه‌دار نشده و بارها برای معالجه‌ی نازایی خویش به شهرهای مختلف می‌رود. در سال 1802 ناپلئون با آرای اکثریت به عنوان کنسول اول مادام‌العمر فرانسه انتخاب می‌شود و در 1804 به امپراتوری می‌رسد. ناپلئون و ژوزفین در سال 1804 در برابر کلیسا و پاپ اعظم مجددا ازدواج کرده و علاوه بر امپراتوری ناپلئون، به ژوزفین لقب امپراتریس داده می‌شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ژوزفین

  • ناشر: البرز
  • کد کتاب: 93324 - 67/3
  • موجودی: در انبار
  • 160,000ریال

برچسب ها: ارنست جان ناپلئون, فریدون زاهدی, داستان های فرانسوی, داستان های تاریخی, رمان تاریخی, ناپلئون, کتاب ژوزفین