کتاب ژان کریستف ؛ هشت جلدی  فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب رمان انتشارات نیل

ژان کریستف 

نویسنده: رومن رولان
مترجم: م. ا. به آذین
ناشر: نیل
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 2740
اندازه کتاب: جیبی - سال انتشار: 1356 - 
دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب 

زمینه ­ی اساسی رمان را زندگی ژان کریستوف تشکیل می دهد او که موسیقی­دان و فرزند موسیقی دانانان است، در یکی از شهرکهای آرام راینلاند به دنیا می­آید، جهان شگفت انگیزی که اندک اندک در اطراف خود کشف می­کند، آگاهی او از موسیقی و توانایی خود، هنرآموزی ­اش در زمینه ­ی موسیقی تا روزگار نوجوانی، نخستین عشق هایش و بالاخره آشنایی تدریجی او با رنج و بی عدالتی.

ژان کریستف یکی از بزرگترین رمان های قرن بیستم است. آنچه در زیر می آید تنها اشاره ای است به هریک از جلدهای این کتاب عظیم و انسانی قرن ما:

جلد اول: سپیده دم دوران کودکی ژان کریستف که در یکی از شهرهای کوچک و قدیمی کرانه رودخانه راین می گذرد. ژان کریستف در خانواده ای که همه اهل موسیقی و هنر بودند متولد می شود. پدربزرگش ژان میشل نخستین معلم او در موسیقی است.

مادرش لوئیزا زنی ساده و دوست داشتنی است. ژان در 12 سالگی پدرش را از دست می دهد و مجبور به کار کردن می گردد. از همان اوان درد تلخ فقر و رنج را می چشد.

جلد دوم: بامداد دنباله زندگی ژان گریستف در دوره نوجوانی در شهر زادگاهش. نخستین دوستش اوتو، نخستین عشقش مینا، باز دردها و رنج ها....

جلد سوم: نوجوان ژان کریستف در دربار دوک شهر، نوازنده مخصوص می شود و با «سابین» بیوه جوان که زندگی غم انگیزی دارد، آشنا می شود. چندی بعد سابین می میرد.

جلد چهارم: طغیان آهنگ های ژان کریستف انقلابی و برخلاف سنت کهنه شهرش است، به این دلیل با مخالفت شدید روبه رو می شود. در این زمان کریستف به خاطر دفاع از دختری دهاتی، سربازی را می کشد و مجبور به فرار می شود و به پاریس می رود.

جلد پنجم: بازار سر میدان در پاریس تنها و سرگردان با فقر و گرسنگی دست به گریبان می شود و کم کم با محافل هنری پاریس و موسیقی آنجا آشنا می گردد.در این قسمت رومن رولان انتقاد شدیدی از هنر منحط اواخر قرن نوزدهم کرده است. کریستف با گراتسیا آشنا می شود، او را گم می کند و بعدها در دوران پیر و کهولت بار دیگر او را می یابد با اولیویه نیز آشنا می گردد....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ژان کریستف ؛ هشت جلدی

  • ناشر: نیل
  • کد کتاب: 80189 - 114/3
  • موجودی: در انبار
  • 1,600,000ریال

برچسب ها: رومن رولان, م. ا. به آذین, داستان های فرانسوی, داستان های کلاسیک, کتاب ژان کریستف