منو
سبد خرید

ژان کریستف ؛ هشت جلدی

ژان کریستف ؛ هشت جلدی
ژان کریستف ؛ هشت جلدی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 130244 - 1/4
  • وزن: 2.00kg
2,800,000 ریال

ژان کریستف 

نویسنده: رومن رولان
مترجم: م. ا. به آذین
ناشر: نیل
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 2350
اندازه کتاب: جیبی - سال انتشار: 1356 - 
دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : درحد نو ؛ عطف و لبه های جلد دوم کمی کثیف می باشد

 

مروری بر کتاب 

زمینه ­ی اساسی رمان را زندگی ژان کریستوف تشکیل می دهد او که موسیقی­دان و فرزند موسیقی دانانان است، در یکی از شهرکهای آرام راینلاند به دنیا می­آید، جهان شگفت انگیزی که اندک اندک در اطراف خود کشف می­کند، آگاهی او از موسیقی و توانایی خود، هنرآموزی ­اش در زمینه ­ی موسیقی تا روزگار نوجوانی، نخستین عشق هایش و بالاخره آشنایی تدریجی او با رنج و بی عدالتی.

ژان کریستف یکی از بزرگترین رمان های قرن بیستم است. آنچه در زیر می آید تنها اشاره ای است به هریک از جلدهای این کتاب عظیم و انسانی قرن ما:

جلد اول: سپیده دم دوران کودکی ژان کریستف که در یکی از شهرهای کوچک و قدیمی کرانه رودخانه راین می گذرد. ژان کریستف در خانواده ای که همه اهل موسیقی و هنر بودند متولد می شود. پدربزرگش ژان میشل نخستین معلم او در موسیقی است.

مادرش لوئیزا زنی ساده و دوست داشتنی است. ژان در 12 سالگی پدرش را از دست می دهد و مجبور به کار کردن می گردد. از همان اوان درد تلخ فقر و رنج را می چشد.

جلد دوم: بامداد دنباله زندگی ژان گریستف در دوره نوجوانی در شهر زادگاهش. نخستین دوستش اوتو، نخستین عشقش مینا، باز دردها و رنج ها....

جلد سوم: نوجوان ژان کریستف در دربار دوک شهر، نوازنده مخصوص می شود و با «سابین» بیوه جوان که زندگی غم انگیزی دارد، آشنا می شود. چندی بعد سابین می میرد.

جلد چهارم: طغیان آهنگ های ژان کریستف انقلابی و برخلاف سنت کهنه شهرش است، به این دلیل با مخالفت شدید روبه رو می شود. در این زمان کریستف به خاطر دفاع از دختری دهاتی، سربازی را می کشد و مجبور به فرار می شود و به پاریس می رود.

جلد پنجم: بازار سر میدان در پاریس تنها و سرگردان با فقر و گرسنگی دست به گریبان می شود و کم کم با محافل هنری پاریس و موسیقی آنجا آشنا می گردد.در این قسمت رومن رولان انتقاد شدیدی از هنر منحط اواخر قرن نوزدهم کرده است. کریستف با گراتسیا آشنا می شود، او را گم می کند و بعدها در دوران پیر و کهولت بار دیگر او را می یابد با اولیویه نیز آشنا می گردد....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات