دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

ژاندارک

ژاندارک

نویسنده: جرج برنارد شاو
مترجم: محمود حیدریان
ناشر: گام
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 214
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1363 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : درحد نو

مروری بر کتاب

نمایشنامه در شش پرده

ژاندارک چوپان دختری فرانسوی بود در زمان زندگی ژاندارک سپاهیان انگلیس وطن او را زیر نفوذ داشتند.این روستایی دختردر 13سالگی متوجه شد که آواز های غیبی از زبان زنان مقدسه قدیم نصاری و سروشی از میکائیل فرشته، به گوشش می رسد که: بر خیز، و برای رهایی خاک میهن خود در راه حق، مجاهده کن.

در 16 سالگی به سر کردگی گروهی از سپاهیان فرانسوی وارد پیکار شد،ولی سر انجام خائنین او را به انگلیسی ها فروختند و پادشاه فرانسه،شارل هفتم پا از سر پیمان نهاد و نامردانه او را رها ساخت مدت سه ماه و نیم ارباب انگیزایسیون او را ستمگرانه محاکمه کردند و قضات نصاری از ان دختر ساده دل پرسش های غامض و سوفسطائیانه نمودند،هر چه به او گفتند که داستان سروش غیبی را ،که ادعا می کرد به او رسیده است منکر بشود،تن در نداد و لباس مردانه را نیز از تن رها نکرد تا اینکه در روز سی مه 1431 میلادی او را به جرم اینکه دعوی قدسیت کرده،در چهار راه عام آوردند،هیزم انباشتند و زنده زنده سوزانیدند.

ژاندارک یا دوشیزه ارلئان دوشیزه قهرمان ملی فرانسه و دوشیزه ای در کلیسای کاتولیک بود. در جنگ صدساله بر ضد انگلستان ، رهبری فرانسوی‌ها را برعهده داشت. در نزدیکی شهر کُنپی ینی، به خاطر خیانت شهردار این شهر توسط بورگونی‌ها اسیر و به انگلیسی‌ها فروخته شد. ژاندارک در یک دادگاه کلیسایی ، توسط اسقف بووه ، پیر کوشون به جرم ضدیت با قوانین کلیسا ، محکوم و در میدان ویومارشه شهر روآن سوزانده شد. چندی بعد، در یک دادگاه تجدید نظر در سال ۱۴۵۶، شرافت این دوشیزه قهرمان باز به اثبات رسید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.
برچسب ها: کتاب ژاندارک

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات