منو
سبد خرید

چگونه یونان را جاه طلبی نابود ساخت

چگونه یونان را جاه طلبی نابود ساخت
درحال حاضر موجود نمی باشد
چگونه یونان را جاه طلبی نابود ساخت
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 104558 - 100/7
  • وزن: 0.30kg
0 ریال

چگونه یونان را جاه طلبی نابود ساخت

نویسنده: توسیدید
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 239
اندازه کتاب: جیبی - سال انتشار: 1331 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : در حد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب

توکودیدس تاریخ‌نگار یونانی و نویسنده تاریخ جنگ پلوپونزی بود که به شرح وقایع جنگ پلوپونز بین آتن و اسپارت که از ۴۳۱ (پیش از میلاد) آغاز و با یک وقفه" چند ساله تا ۴۰۴ (پیش از میلاد) ادامه داشت، می‌پردازد،هر چند که نوشته های وی در سال 411 ق.م. قبل از اینکه جنگ پلوپونزی تمام شود،پایان می پذیرد.

وی به پدر «تاریخ علمی» ملقب است زیرا برای نخستین بار در دیباچه کتابش به تدوین کلیات معیارهای گواهی‌آوری و تحلیل تاریخ براساس علت و معلول بدون دخالت دادن نقش خدایان می‌پردازد.

جنگ پلوپونز یا جنگ پلوپونزوس، به مجموعه جنگ‌های تاریخی و مهمی اطلاق می‌شود که در فاصله سال‌های ۴۳۱ تا ۴۰۴ قبل ازمیلاد میان اسپارت و آتن ادامه داشت و به تخریب آتن و انحطاط تمدن آن منتهی گردید. البته جنگ این دو گروه یونانی با یکدیگر، محدود به خاک یونان نشد.

بلکه به تمام صفحات یونانی نشین آن روزگار، یعنی از سواحل آسیای صغیر و تراکیه (ترکیه) گرفته تا قبرس و ایتالیا و ... سرایت کرد و در سرتاسر شهرهای یونانی، مردم به دو بخش تقسیم شدند و در سلسله جنگهایی دامنه دار چنان به جان یکدیگر افتادند که تاریخ کمتر نظائر آن را نشان می‌دهد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات