كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
چگونه روحهای محکم بسازیم

چگونه روحهای محکم بسازیم

نویسنده: ه. موسیر
مترجم: احمد آرام
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 250
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1316 - دوره چاپ: 1 
کد کتاب: 69508

کمیاب یا دست دوم - کیفیت : عالی

مروری بر کتاب 

زیر نظر اداره معارف اصفهان

اشخاصی که کارشان پرورش کودکان و جوانان است بیش از تمام استعداد و قوای خود با عقل و شعور سر و کار دارند و مقصد مستقیم آنان پرورش و بی نیاز کردن روح و قوه عاقله است و اگر منظور عالیتری دارند یعنی می خواهند انسان شرافتمند و مرد کامل تهیه کنند باز هم به دستیاری عقل و روح، درک حساس آنها را می جویند و اراده شان را تحت تاثیر قرار می دهند بنابراین شناسایی واضع و دقیقی از شرایط عقلی و روحی خوب وظیفه اهم و الزام هرمربی وآ موزگار است. چطور برای پرورش کودکان وجوانانی که تحت تربیت ماهستند آن زندگی روحی و فکری راخلق کنیم که بتوان آن رااخلاقا خوب وصحیح دانست. 

هدف عمده و اصیل پرورش انسان شرافتمند کامل و به تعبیر علمای آموزش و پرورش بسط شخصیت می باشد برای رسیدن به چنین هدف مقدسی باید کودک با غذای جسمی وروحی سالم بارآید و دارای قدرت کامل برای به کارانداختن دقت وقوای دیگر خود باشد به قول نویسنده دقت که یکی از نمودارهای فکری است به اوضاع و احوال خارجی و مزاجی بستگی دارد.

اوضاع واحوال خارجی یعنی اموری که حواس را تحریک می کند ازقبیل هیاهوی بی مقدمه، تغییر ناگهانی نور، پیدایش بی سابقه اشکال نامانوس، بوهای تند که به مشام می رسد وبسیاری ازحوادث دیگر که باعث تفرقه حواس می شوند انسان را از آموزش صحیح و پرورش کامل بازمیدارند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

چگونه روحهای محکم بسازیم

  • کد کتاب: 69508 - 11/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ه. موسیر, احمد آرام, روانشناسی تربیتی, روانشناسی عرفانی, آموزش و پرورش, روانشناسی کوردک و نوجوان