کتاب چگونه حافظه خود را تقویت کنیم فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب عمومی انتشارات مروارید

چگونه حافظه خود را تقویت کنیم

نویسنده: جیمز وینلند
مترجم: شمس الدین زرین کلک
ناشر: مروارید
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 258
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1376 - دوره چاپ: 7

 

مروری بر کتاب

این کتاب حاوی یک سلسله حقایق علمی درباره تقویت حافظه است، با توصیه ها و پیشنهاد های فراوانی در ارتباط با این گونه نامها، حوادث و وقایع را در حافظه خود نگه می داریم.

چیزی به نام حافظه ی بد وجود ندارد و هر کسی می تواند حافطه اش را تقویت کند، مگر اینکه از بیماری خاصی رنج ببرد. کارهای زیادی برای تقویت حافظه وجود دارد که در اینجا به طور جامع به آنها پرداخته می شود: کمک حافظه، تکنیک های تقویت حافظه، رویکردهای ذهنی، ترفندهای حافظه، و بهبود شیوه ی زندگی.

به کار انداختن حافظه کار مغز است و توجه به بهداشت مغز، در حقیقت مقدمه‌ای است برای تقویت حافظه. اگر می خواهید حافظه تان خسته و فرسوده نشود، باید مغز و حافظه تان را فعال نگه دارید.استفاده نابجا و بیشتر از حد توانایی، حافظه و مغز را خسته می کند. برای رعایت بهداشت مغز، باید اکسیژن کافی به خون برسد. پس به قدر کافی استراحت کنید و از مصرف سیگار و داروهای مسکن و محرک بپرهیزید.

با داشتن بدن سالم و مغز سالم بهتر می توان حواس را بر روی مطالب درسی متمرکز کرد و بیشتر و دقیقتر آموخت.انجام حرکت های ورزشی مناسب، گردش و تنفس در هوای پاک به منظور رساندن اکسیژن کافی به شش‌ها بدن را آماده انجام تمرکز و یادگیری می سازد.با رعایت بهداشت شخصی به ویژه بهداشت مغز، می‌توانید زمینه لازم را برای تقویت حافظه فراهم آورید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

چگونه حافظه خود را تقویت کنیم

  • ناشر: مروارید
  • کد کتاب: 86538- 32/3
  • موجودی: در انبار
  • 200,000ریال
  • 160,000ریال

برچسب ها: جیمز وینلند, شمس الدین زرین کلک, روانشناسی تفکر, تقویت حافظه, روانشناسی, حافظه, تقویت حافظه, یادگیری, کتاب چگونه حافظه خود را تقویت کنیم