دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

چگونه تاریخچه کمونیسم را برای بیماران روانی توضیح دهم؟

چگونه تاریخچه کمونیسم را برای بیماران روانی توضیح دهم؟

نویسنده: ماتئی ویسنی یک
مترجم : ملیحه بهارلو

ناشر: فانوس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 109
اندازه کتاب: رقعی لب برگشته  - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

نمایشنامه

ماتئی ویسنی یک روزنامه نگار و نمایشنامه نویس فرانسوی، نمایشنامه «چگونه تاریخچه ی کمونیسم را برای بیماران روانی توضیح دهیم؟» را برای حدودا پنجاه بازیگر نوشته است.

نویسنده ای به نام یوری پتروفسکی توسط انجمن نویسندگان روس به یک بیمارستان روانی در مسکو فرستاده می شود تا از راه ادبیات به بهبود بیماران روانی کمک کند.  از او خواسته اند تا تاریخچه کمونیسم را به زبانی ساده برای بیماران روانی سه سطح مختلف توضیح دهد. بیماران با اختلال روانی کم، متوسط و زیاد.

ویسنی یک تاریخچه کمونیسم را در این اثر تا زوال استالین پیش می برد اما پایبند روایت تاریخی نیست. برگردان فارسی این نمایش بسیار خوب از کار درآمده و به روی صحنه هم رفته است. ویسنی یک در این اثر قصد دارد به مخاطب بگوید پیروی از ایدئولوژی های گوناگون لزوما به سعادت نمی انجامد و «انسان بنا به ماهیت خود، اگر آرزوی ایجاد آرمان شهر را در سر نداشته باشد احساس خفگی می کند؛ اما در عمل این آرمان ها منجر به فاجعه می شود. آیا ممکن است بین این دو نهایت، حد وسطی پیدا شود؟»

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات