کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
چگونه انسان غول شد ؛ سه جلدی

چگونه انسان غول شد

نویسنده: ایلین سگال
مترجم: آذر آریان پور - محمد تقی بهرامی حران
ناشر: سیمرغ
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 820
اندازه کتاب: جیبی لب برگشته - سال انتشار:  1357 ~ 1354 - دوره چاپ : 7 ~ 5

کمیاب - کیفیت : درحد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب

داستان تکامل انسان

ایتالیا دستخوش غارت و ویرانی بود . از شهرهای بسیار آن جز چند ویرانه چیزی برجا نمانده بود و بقیه یکسره از میان رفته بودند ؛ گفتی زمین هیچگاه چنان شهرهایی به خود ندیده بود .مثل آن بود که همه عوامل طبیعی برآدمیان شوریده اند .

انسان ها در حدوذ ۶۰۰۰ سال پیش که مردم بیابان گرد بودند برای بقا وادامه زندگی نیاز به سر پناهی داشتند که بتوانند در آن از حمله ی حیوانات وحشی ورخدادهای طبیعی در امان باشند ونیاز مهم دیگر آنها آشنایی با چرخه های طبیعی از جمله اهله ماه ، طول روزهاوشب ها ، طول یکسال و… بودکه این نیاز بیشتر در شکاربه عنوان عنصری اساسی خود را تجلی می داد .
 در طی تاریخ وگذشت زمان شیوه ی زندگی انسان ها به یکجانشینی وکشاورزی تغییر یافت .باتوجه به نیازی که کشاورزی به آب کافی وخاک حاصلخیزداشت انسان هابه کناره ی رودهاپناه آوردند.پس چهار تمدن اصلی بشری به شرح زیر در کنار رودهاشکل گدفتند.
– تمدن چین درامتداد رود هونگ
– تمدن هند در امتداد رود سند
– تمدن بابل وسومر در امتداد رودهای دجله وفرات
– تمدن مصر در امتداد رود نیل
 از سؤالات اساسی که برای ما ممکن است مطرح شود این است که یک تمدن در طی تاریخ چه تصوراتی داشته- اند وچگونه مراحل تکامل را پشت سر گذاشته اند .در اینجا شما را به مصر باستان میبریم تا بتوانیم شیوه تکاملی بشر را درک کنیم .
 افریقاییان در روزگار کهن چنین توصیفی ازجهان اطراف خود داشتند :
« به هر سو دیواری یافتند ، در چپ وراست گستره سوزان صحرا که نیل در آن جریان داشت . پیش رو اقیانوس ژرف وهراس انگیز ودز پشت سر، خاستگاه گردابها وتندابهای جهان زیرین بود ؛ نیل از همانجا سرچشمه می -گرفت و بر پهنه ی زمین جاری میشد . برفراز سرش گنبد نیلفام آسمان بدانگونه کمانه زده بود که گفتی لبه های آسمان بر ستیغ کوه های دور پیوسته اند .» 


فهرست

جلد اول : انسان دنیای خود را گسترش می دهد
جلد دوم : چگونه انسان غول شد
جلد سوم : داستان تکامل بشر

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

چگونه انسان غول شد ؛ سه جلدی

  • ناشر: سیمرغ
  • کد کتاب: 96404 - 108/7
  • موجودی: در انبار
  • 850,000ریال

برچسب ها: ایلین سگال, آذر آریان پور, محمد تقی بهرامی حران, جامعه شناسی انسان, تاریخ تمدن, تاریخ اجتماعی, داستان تکامل انسان, کتاب نایاب, کتاب چگونه انسان غول شد