منو
سبد خرید

چپ دستی موهبت آسمانی

چپ دستی موهبت آسمانی
چپ دستی موهبت آسمانی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 133532 - 67/6
  • وزن: 0.20kg
160,000 ریال

چپ دستی موهبت آسمانی

نویسنده: علی اصغر فیاض
ناشر: همگام
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 80
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1361 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

چپ دست بودن موهبتی است که از دیدگاه پزشکی و علوم اعصاب شناختی مزایای متعددی برای فرد به همراه دارد، گرچه نظریه های علمی مشکلاتی را نیز برای چپ دست ها متصور هستند.

اگر چپ‌دست هستید، ویژگی‌های شخصیتی شما انعطاف‌پذیری و عدم وابستگی است. در این‌جا حقایق جالب توجهی در مورد افراد چپ‌دست، کسانیکه با دست چپ کار می‌کنند، و بازیکنان چپ‌دست می‌آوریم. خصوصیات رفتاری افراد چپ‌دست اغلب اوقت با مطالب نادرستی در مورد این‌گونه افراد همراه بوده است.

برای مثال زمانی اعتقاد بر این بود که چپ‌دست‌ها مستعد بیماری‌هایی چون گفتارپریشی فکری، اسکیزوفرنی و لکنت زبان هستند.  قسمتی در مغز به نام 'جسم سفید' وجود دارد که دو نیمکره مغز را به یکدیگر متصل می کند. تحقیقات از دوره جنینی نشان می دهد که این منطقه در افراد چپ دست (چه افرادی که منطقه گفتاری شان در نیمکره راست و چه افرادی که در نیمکره چپ است) بسیار وسیع تر از راست دست ها است. یعنی دو نیمکره مغز آنها اطلاعات بیشتری نسبت به راست دست ها رد و بدل می کنند.

نتایج بررسی های تاریخی مشاهیر بزرگ دنیا حاکی از آن است که افرادی چون ژولیوس سزار، میکل آنژ، ناپلئون بناپارت، مادام کوری، رونالد ریگان، بیل کلینتون، پل مک کارتنی و دیوید بوئی همگی چپ دست بوده اند.در امپراطوری بریتانیا در عصر ویکتوریا از سیستم های مختلفی برای جلوگیری کودکان از نوشتن با دست چپ استفاده می شد و به آنها آموزش داده می شد که تنها با دست راست بنویسند. این فرهنگ در انگلیس و دیگر کشورهای اروپایی تا دهه 70 ادامه داشت و هیچ مشکلی از سوی معلمان، دانش آموزان و یا والدینی که کودک چپ دست خود را وادار به نوشتن با دست راست می کردند، احساس نمی شد.

کودکان نیز به تدریج می آموختند همانطور که با دست راست می نویسند، قاشق را در دست گیرند، بازی کنند و تمام فعالیت های خود را انجام دهند. این روند ادامه داشت تا زمانی که تحقیقات اخیر نشان داد چپ دستی نه تنها یک بیماری نیست، بلکه می تواند به عنوان یک هدیه ویژه از سوی خداوند در نظر گرفته شود.

درحقیقت این تحقیقات نشان می داد که چپ دست ها از سطح هوش و خلاقیت بالاتری نسبت به راست دست ها برخوردارند. نتایج بررسی های تاریخی مشاهیر بزرگ دنیا حاکی از آن است که افرادی چون ژولیوس سزار، میکل آنژ، ناپلئون بناپارت، مادام کوری، رونالد ریگان، بیل کلینتون، پل مک کارتنی و دیوید بوئی همگی چپ دست بوده اند.

فهرست

چرا بعضی مردم چپ دست‌اند
چپ دستی و توارث
چپ دستی و رشد کودک
جنبه‌های جسمانی ابر دستی
چپ دستی و زبان گرفتگی
عصای روح : روان‌شناسی کودک چپ دست
سنجش ابردستی
آینه‌وار نویسی
مشکل‌های نوشتن برای چپ دست‌ها
راه‌های رفع مشکل

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات