دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

چه وقت به پزشک مراجعه کنیم؟

چه وقت به پزشک مراجعه کنیم؟
درحال حاضر موجود نمی باشد

چه وقت به پزشک مراجعه کنیم؟

نویسنده: آلیس فاینستاین
مترجم: رشاد مردوخی
ناشر: نشر نی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 552
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 11 

 

مروری بر کتاب 

 بیش از 1500 روش درمانی توصیه شده توسط 450 پزشک متخصص

کتابی آسان، قابل فهم همگان، و حتی سرگرم‌کننده. با خواندن چه وقت به پزشک مراجعه کنیم؟ بیماری را از خود دور کنید و سالم بمانید. دکتر استیون یوناس، استاد طبّ پیشگیری در دانشگاه ایالتی نیویورک و مؤلف کتاب وزن خود را کنترل کنید. راهنمایی‌های این کتاب جامع، عملی، و منطقی هستند و اطلاعات آن مفید، قابل‌فهم، و روشن است.

دکتر ورث مونی، استاد جراحی استخوان در مرکز پزشکی دانشگاه کالیفرنیا راهنمایی تحقیقی و عملی برای سلامتی با پیشنهادات سودمند برای مقابله با بسیاری از ناراحتی‌های معمول، اطلاعات این کتاب تصویر روشنی از ناراحتی‌های بدن را نشان داده و شما را در مورد امکان روی‌دادن گرفتاری‌های شدید راهنمایی می‌کند. دکتر رابرت وایس، استادیار بیماری‌های پوست در دانشکدهٔ پزشکی جانز هاپکینز کتاب بسیار خوبی در زمینهٔ علائم بیماری‌ها، با راهنمایی‌های حرفه‌ای که برای خوانندهٔ آن بسیار سودمند است.دکتر وارن بیرمن، استادیار بالینی و رئیس قسمت کودکان بخش آلرژی دانشکدهٔ پزشکی دانشگاه واشینگتن...

درمان در صورت 

چون درد صورت ناشی از گرفتاری دیگری است، درمان عامل اصلی ــ دندان درد، سردرد، یا TMD ــ درد صورت را هم از بین می برد. ( برای درمان TMD به فصل گرفتاری های آرواره، صفحه ۲۰۱ مراجعه کنید. )  اگر دچار تیک دردناک هستید، به نکات زیر توجّه کنید. دارو بخورید. پزشکان دریافته اند که بهترین راه کنترل درد در تیک دردناک درمان دارویی است و داروهای ضدّتشنّج یا مشابه آن، مثل کاربامازپین، تجویز می کنند که مستقیما بر اعصاب اثر می گذارند. 

جرّاحی کنید. اگر دارودرمانی موثّر واقع نشود، عمل جرّاحی کوچکی با استفاده از گذاشتن سوزن در عصب گردن درد را آرام می کند. ممکن است عوارضی به صورت کمبود حس در ناحیه عصب مبتلا روی دهد. 

درمان درد تمام بدن 

درد ناشی از فعّالیت شدید یا بیشتر عفونت ها با گذشت زمان خوب می شود. اشکال پایدارتر درد نیاز به درمان جدّی تر دارند. در اینجا می گوییم که صرف نظر از علّت درد، چه گونه می توان آن را کمی تسکین داد.  بدن را گرم نگهدارید. بیست تا سی دقیقه گرما سه بار در روز آرامش بخش است و درد تمام بدن را تسکین می دهد. سونا، جکوزی، دوش آب داغ، و دراز کشیدن در وان آب داغ حال شما را بهتر می کند. گرمای خشک پتوی برقی یا گرمای شیمیایی حاصل از پمادهای گرم کننده که بدون نسخه هم فروخته می شوند نیز مفید است. ( پتو یا تشک برقی را همزمان با این پمادها به کار نبرید، چون ممکن است باعث سوختگی شدید شود. ) 

درد را تحمّل کنید. اگر علّت درد تصادف یا بیماری ویروسی باشد، چند روز آن را تحمّل کنید تا بتوانید فعّالیت های عادی خود را از سر بگیرید. 
قرص بخورید. آسپیرین یا داروهای ضدّالتهابی که بدون نسخه هم فروخته می شوند، مثل ایبوپروفن، دردهای ملایم را به طور موقّت تسکین می دهند، ولی آن را خوب نمی کنند، مگر اینکه درد در اثر التهاب باشد. 
برای دردهای آزاردهنده تر فقط پزشک شما می تواند داروهای قوی تر تجویز کند. پزشک برای بیماری لایم و عفونت ها آنتی بیوتیک و برای دردهای بافت همبند داروهای ضدّالتهابی می دهد. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات