کتاب چه می دانم ؟ میمونهای آدم نما فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب علمی،اطلاعات عمومی،محیط زیست،نجوم و ... انتشارات علمی

چه می دانم ؟ میمونهای آدم نما

نویسنده: آشیل اورین
مترجم: فخری ناظمی
ناشر: علمی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 124
اندازه کتاب: جیبی - سال انتشار: 1341

کمیاب  - کیفیت : عالی

مروری بر کتاب 

از سری کتابهای وضع کنونی دانش بشری

 

با در نظر گرفتن ساختمان بدن، انسان به رده‌ی پستان‌داران تعلق دارد که تقریباً سه هزار و هفت صد و پنجاه نوع را تشکیل می‌دهند. انسان مهم‌ترین ویژگی‌های همه‌ی پستان‌داران را واجد است مانند داشتنِ غدد پستانی، پوشش مویی و دمای ثابت بدن.

در این که انسان از لحاظ فیزیولوژیکی و علم وظایف الاعضا یک حیوان محسوب می‌شود و شباهت‌ها و تناظرهای تامی بین اعضای بدن او و اعضای بدن دیگر جانوران به ویژه انواعی از میمون‌های آدم‌نما وجود دارد شکی وجود ندارد. در دو سده‌ی اخیر زیست شنایان متعددی در پی یافتن چرایی این مشابهت‌ها، مطالعات گسترده و زیست شناسانه‌ی دقیق بسیاری در این زمینه انجام دادند و با بررسی فسیل‌ها و بقایای جانداران گذشته و مقایسه با یافته‌های موجود خویش به تئوری‌های علمی‌ای در زمینه منشأ انسان از نظر فیزیولوژیکی دست یافتند که مشهورترین، اما نه لزوماً مهم‌ترین آن‌ها، نظریه‌ی تکامل داروین است مبنی بر انشقاق گونه‌های جانوری از یک‌دیگر و از جمله گونه‌ی بشر از گونه‌هایی از میمون‌های آدم نما.

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

چه می دانم ؟ میمونهای آدم نما

  • ناشر: علمی
  • کد کتاب: 73029- 47/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: آشیل اورین, فخری ناظمی, اطلاعات عمومی, انسان نماها, زیست شناسی, تکامل, کتاب چه می دانم ؟ میمونهای آدم نما