کتاب چه باید کرد ؟ فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب رمان انتشارات امیر کبیر

چه باید کرد 

نویسنده: نیکلای گ. چرنیشفسکی
مترجم: نوذر
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 702
اندازه کتاب: جیبی - سال انتشار: 1357 - دوره چاپ: 1

کمیاب  - کیفیت : عالی ~ درحد نو
 

مروری بر کتاب 

چه باید کرد" رمانی است حاوی تصویر فوق العاده واضح از اوضاع روسیه قبل از انقلاب

داستان در اطراف زندگی ورچگا ، دختر جوانی که به اصرار مادرش می باید با جوان نادان و خوش گذران ولی متمول ازدواج کند دور می زند.ورچگا به این ازدواج رضایت نمی دهد ؛ و می توان به جرئت گفت وقایع بعدی داستان که بیشترمی تواند درس زندگی برای نسل جوان باشد؛ از همین عصیان سر چشمه می گیرد. به دیگر سخن ، این "نه" یک تولد دوباره است برای ورچگا.

وی این افتخار را بیشتر مدیون لاپوخوف است با دیگران. وی دانشجوی رشته طب است که به برادر زن آینده اش ، یعنی برادر ورچگا درس می دهد.

گرچه لاپوخوف بطور ناگهانی و قدری هم دور از انصاف ، از صحنه خارج می شود ( چون ورچگا عشق دوست شوهر خود یعنی کرسانوف را به دل دارد . لاپوخوف ، شوهرش دست به خود کشی می زند) ، ولی بطور قطع آزادی ورچگا تا حدود زیادی در گرو این خود کشی است.

زندگی ورچگا به دو مرحله تقسیم می شود: مرحله قبل لز ازدواج با لاپو خوف و مرحله بعد از آن.حاجت به یاد آوری نیست که ورچگا می تواند نمادی باشد از یک زن روسی در آن موقع. بنابر این و بر اساس روند کلی داستان که بیش از آنکه از زبان راوی باشد ، از زبان خود چرنیشفسکی است.

فهرست 

چرنیشفسکی فیلسوف و متفکر بزرگ
زندگی چرنیشفسکی
عقاید فلسفی چرنیشفسکی
نظریات چرنیشفسکی درباره هنر
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

چه باید کرد ؟

  • ناشر: امیر کبیر
  • کد کتاب: 64806 - 80/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: نیکلای گ. چرنیشفسکی, کاظم انصاری, پرتو آذر, داستان های روسی, انقلاب روسیه, مقالات سیاسی, مارکسیسم, شوروی, کتاب چه باید کرد ؟