دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

چهل نکته کلیدی برای شیر دادن به نوزاد

چهل نکته کلیدی برای شیر دادن به نوزاد

نویسنده: ویلیام سیرز - مارتا سیرز
مترجم: جواد میدانی
ناشر: صابرین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 176
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1385 ~ 1376 - دوره چاپ: 9 ~ 3

 

مروری بر کتاب

تولد نوزاد و مادر شدن بر شما مبارک باد! اکنون که تصمیم دارید نوزاد را با شیر خودتان تغذیه کنید، باید بدانید که یک روش طبیعی و غریزی را انتخاب کرده‌اید که مخصوص مادران دلسوز است. با انتخاب این روش تغذیه، بهترین ماده غذایی را برای پرورش نوزاد فراهم نموده‌اید؛ زیرا این روش تغذیه، سلامت و کارآیی خود را در طول تاریخ زندگی بشر ثابت کرده است. شما باید شیر دادن به نوزاد را با آگاهی از تمام جنبه‌های آن شروع کنید و از نعمت بزرگی که طبیعت به مادران و نوزادان هدیه کرده است، لذت ببرید.

مطالب ارائه ‌شده در این کتاب، حاصل تجربه زوجی است که پانزده سال در زمینه تغذیه با شیر مادر فعالیت داشته‌اند. خانم مارتا، هفت فرزندش را با شیر خود بزرگ کرده و هنوز هم کودک بیست‌ویک‌ماهه خود را شیر می‌دهد. بسیاری از نکات و توصیه‌های این کتاب حاصل تجربه‌های شغلی، به‌عنوان مدیران مرکز تغذیه با شیر مادر، واقع در سن کلمنت کالیفرنیا و انستیتو تغذیه با شیر مادر، واقع در اِنسینو کالیفرنیا است. این انستیتو یکی از اولین مراکز مهم آموزشی برای تغذیه با شیر مادر در جهان است.

بسیاری از راهنمایی‌های کتاب نیز از میان تجربه‌های شغلی کسانی که به مدت بیست سال مشاور مادران شیرده بوده‌اند، انتخاب شده است. هدف از نگارش این کتاب، فقط تشویق مادران به شیر دادن نیست، بلکه هدف مهم‌تر آموزش و استفاده از نکاتی است که این روش تغذیه را، برای مادر و فرزند دلپذیر می‌سازد و دلبستگی عمیقی بین آن‌ها برقرار می‌کند.

توصیه های عملی درباره تغذیه و توجه به رژیم غذایی نوزاد، امتیازات شیر مادر برای مادر و نوزاد، روشهای آرامش بخش در شیر دادن، پرستاری از نوزاد نارس، سزارین و...

روشهای صحیح شیردادن کدامند؟
آیا شیر دان به نوزاد باید دارای برنامه زمانی باشد؟
چگونه می توان از کافی بودن شیر مادر مطمئن شد؟
روشهای افزایش شیر مادر چگونه است؟
چگونه باید از سینه ها مراقبت نمود و از بزرگ شدن و عفونتهای آن جلوگیری کرد؟
و...

هدف از نگارش این کتاب، تنها تشویق مادران به شیر دادن نیست، بلکه هدف مهمتر، آموزش و استفاده از نکاتی است که این روش تغذیه را برای مادر و فرزند دلپذیر می سازد و دلبستگی عمیقی بین آنها بر قرار می کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات