منو
سبد خرید

چهل خاطره از چهل سال

چهل خاطره از چهل سال
چهل خاطره از چهل سال
موجود نمی باشد
چهل خاطره از چهل سال
چهل خاطره از چهل سال
چهل خاطره از چهل سال
0 ریال
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 96950
  • وزن: 0.70kg

چهل خاطره از چهل سال

نویسنده: ابراهیم صفائی
ناشر: علمی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 325
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1373 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

مصور

کتاب مذکور، سومین کتاب خاطره اى نویسنده است. پیش از آن، کتاب هاى خاطره هاى تاریخى و پنجاه خاطره از پنجاه سال منتشر شده بود. خاطره هاى این کتاب، به دوره هاى گوناگون تاریخ مربوط مى شود که مؤلّف آن ها را نقل کرده است.

...در سال 1345 که کتاب اسناد سیاسی دوران قاجار را در چاپخانه شرق به چاپ می رساندم و تقریبا هر روز به چاپخانه می رفتم ، دفتر شرکت  عمرانی وثوق هم در خیابان لاله زار پایین در داخل یک پاساژ نزدیک چاپخانه شرق قرار داشت . یک روز در جلو آن پاساژ با رحیم خامنه ای پور مدیر شرکت عمرانی وثوق و بنیانگذار کوی تهران نو بر خوردم با او آشنایی قبلی داشتم و وقتی کیف پر از نمونه های چاپی کتاب را که برای غلط گیری  می بردم در دست من دید، پرسید : اینها چیست؟ گفتم کتابی است  از اسناد سیاسی دوران قاجاریه که چاپ می کنم.

پرسید : چقدر خرج این کتاب می شود؟ گفتم  قریب چهل هزار تومان پرسید : چه سودی خواهید برد؟ گفتم : سود در میان نیست اگر زیان در میان نباشد راضی هستم گفت : چه مدت وقت برای این کارگذاشتی ؟ گفتم : تقریبا یک سال
خندید و گفت: مگر بیکاری ، کتاب به چه درد می خورد می خواستی این پول را بیاوری پانصد متر زمین در تهران نو به تو می دادم برای آینده خودت و فرزندانت سرمایه کوچکی می شد ...

من که شیفته کارخود بودم و در این راه اقتصاد زندگی را هم به فراموشی سپرده و محیط و جامعه را هم نمی شناختم ، اندرز خامنه ای پور را ناشنیده گرفتم ، نمی دانستم که " در شهرنی سواران باید سوارنی شد " و بر اثر همین غفلت سرانجام نحوست کتاب مرا به گرداب محرومیت در افکند .

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب