دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

چهل بادکنک رنگی

چهل بادکنک رنگی

نویسنده: شهین نیری
ناشر: ابتکار نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 300
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 1 


مروری بر کتاب 

مجموعه نه داستان کوتاه

مولف کتاب چهل بادکنک رنگی در پیش در آمد این کتاب با اشاره به سابقه کاری خود به عنوان مشاور اجتماعی تصریح کرده"دارای خاطرات با ارزش و آموزنده‌ای از مدد جویان مختلفی هستم که نشانگر فکر و عمل انسان های ارزنده‌ای است که به روش استادانه و درخور تعمق با مشکل‌های پیش آمده در زندگی شان برخورد کرده‌اند.

آگاهی از داستان زندگی آنان هر انسانی را به تمجید و تحسین وا می‌دارد.چه بسا آشنایی با جهان بینی و نوع روش و برخورد با مسائل این مددجویان بتواند راهنمایی انسان‌های دیگری شده و با توجه به سرعت پیشرفت فن آوری و مسائل ناشی از آن که به طور فزاینده جوامع مختلف را هدف قرارداده است، لزوم آگاهی از چگونگی تجزیه و تحلیل مشکل‌ها یافتن الگوهای سالم و کارآمد امری ضروری به نظر می رسد."

داستان «خاک» از قول یک ذره خاک نقل شده که با گردگیری یک میز و با تکاندن پارچه گردگیری از پنجره در هوا معلق می‌شود و خوشحال است که خاک است و غایت شروع، مبدا، مقصد، نماینده و نشانه‌ای از انسان است. به نظر خاک، انسان باید بالاخره دنیا را ترک کند و در گور، میزبان کرم‌ها و حشره‌ها شود.

او همچنین می‌گوید: درون گور برای انسان، که زمین مادرش است، نخست جایی غریب است اما بعد درمی‌یابد که از لحظه‌ای که روح بر او دمیده شده او ماهیت خود را فراموش کرده، زمین همیشه منتظر بازگشت همیشگی‌اش بوده است. مجموعه حاضر حاوی داستان‌هایی کوتاه تحت عنوان خاک؛ نابینا؛ پدربزرگ؛ شیوا؛ تلفن؛ ده سال بعد؛ سارا؛ در محضر او؛ و خاک و خون است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات