دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

چهره عریان زن عرب

چهره عریان زن عرب

نویسنده: نوال السعداوی
مترجم: مجید فروتن - رحیم مرادی
ناشر: روزبهان 
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 366
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1359 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو ؛ افست

 

مروری بر کتاب

نوال سعداوی نویسنده، فعال اجتماعی، فمینیست و پزشک متولد ۲۷ اکتبر ۱۹۳۱ قاهره مصر است. او معتقد است پیش از آن‌که یک فمینیست باشد ، نویسنده و داستان‌نویس است.
سعداوی در سال ۱۹۵۵ لیسانس پزشکی و جراحی را از دانشگاه قاهره و فوق لیسانس پزشکی را در سال ۱۹۶۵ از دانشگاه کلمبیای نیویورک گرفت و در دانشگاه «عین شمس» قاهره به بررسی علمی - موضوعی درباره روان شناسی پرداخت.

در حاشیه ماندن زنان ، برای سعداوی ، همیشه پرسش برانگیز بوده است. او فقدان دموکراسی و آزادی را در مصر ، عامل عقب ماندگی و ناآگاهی هموطنانش می‌داند. آشنایی خوانندگان عرب با نوال سعداوی ، با نخستین رمان او مذکرات طبیبه (خاطرات یک زن پزشک) بود.

وی پس از آن به نگارش رمان های دیگری پرداخت: «امرآه عندنقطه الصفر» (زنی در نقطه صفر)، «امر أتان فی امرأه (دو زن در یک زن) ، «الغائب» (غایب) ، «الحب فی زمن النفط» (عشق در زمان نفت) و چند داستان کوتاه دیگر.

به گمان برخی ، سعداوی بزرگ‌ترین نماینده زنان رمان نویس عرب است که در رمان هایش بیش از همه به زندگی خود پرداخته است. در کتاب فوق سعداوی به جامعه شناسی زنان مصری (به نوعی تعمیم به زنان عرب) پرداخته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات