دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

چهار سخنرانی درباره مارکسیسم

چهار سخنرانی درباره مارکسیسم

نویسنده: پال ام سوییزی
مترجم: یوسف نوری زاد
ناشر: پیدایش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 164
اندازه کتاب: رقعی کوچک - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

در جوامع سرمایه داری کنونی مارکس هم چنان به عنوان یکی از ده نظریه پرداز معتبر دنیا به شمار می آید، بنابر این آشنایی با او و دیدگاه هایش امری ضروری به نظر می رسد. این کتاب که دربردارنده چهار سخنرانی درباره مارکسیسم است، ما را با دیدگاه های مارکس آشنا می سازد؛ اثری از یکی از بهترین مارکس شناسان دنیا.

در زمانه ای که در نظر سنجی های معتبر در خود جوامع سرمایه داری،مارکس هنوز بعد از نزدیک به به 150 سال،جزو ده نظریه پرداز برتر دنیا برگزیده می شود،مطالعه آثار او و آثار مرتبط با آرا و دیدگاه های او از واجبات دنایی متلاطم از زیاده خواهی های نظام سرمایه داری جهانی امروز است و یکی از بهترین مارکس شناسان،که بهتر از خود کارهای مارکس ما را با دیدگاه های او آشنا می کند،پال سوییزی است.

پل مارل سوئزی ؛ یک اقتصاددان مارکسیستی، فعال سیاسی، ناشر و سردبیر مؤسس مجله طولانی مدت Monthly Review بود. او به عنوان یكی از اقتصاددانان برجسته ماركسی در نیمه دوم قرن بیستم به خاطر سهم خود در تئوری اقتصادی به بهترین وجه یاد می شود. پل سوئزی در 10 آوریل 1910 در نیویورک سیتی، کوچکترین فرزند اورت ب. سوئیزی، معاون رئیس اولین بانک ملی نیویورک به دنیا آمد. مادرش، کارولین ویلسون سوزی فارغ التحصیل کالج گوچر در بالتیمور بود. 

سوئیزی در آکادمی فیلیپس اکسستر حضور یافت و به هاروارد رفت و سردبیر دانشگاه هاروارد کریمسون بود که در سال 1932 فارغ التحصیل magna cum laude بود. با گذراندن دوره کارشناسی خود، علایق وی از روزنامه نگاری به اقتصاد تغییر یافت. سوئیزی سال تحصیلی 1931 را با گذراندن دوره هایی در دانشکده اقتصاد لندن گذراند و برای تحصیل در مورد Breaks به وین سفر کرد. در این زمان بود که سوئیزی برای اولین بار در معرض عقاید اقتصادی مارکسی قرار گرفت. او آشنایی با هارولد لاسکی، جو رابینسون و دیگر متفکران جوان چپ گرای انگلیس داشت.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات