کتاب چطور زندگی کنیم فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب تاریخ و جغرافیای جهان انتشارات ققنوس

چطور زندگی کنیم

نویسنده: سارا بیکول
مترجم: مریم تقدیسی
ناشر: ققنوس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 504
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1 

مروری بر کتاب 

سرگذشت مونتنی در یک سؤال و بیست جواب

قرن بیست و یکم مملو از انسان‌هایی است که مملو از خویشند . اگر به فضای مجازی سری بزنید با هزاران نفر روبرو می‌شوید که مجذوب و شیفته شخصیت خود هستند و خواستار جلب توجه . همه آنها فکر و ذکرشان تعریف از خودشان است . آنها خاطره‌نویسی و چت می‌کنند و از هر کاری که می‌کنند در صفحات اینترنتشان عکس می‌گذارند .

این ایده یعنی نوشتن درباره خود به منظور خلق آینه‌ای که مردم در آن به انسان بودن خود پی ببرند همیشه وجود نداشت بلکه باید ابداع می‌شد . برخلاف بسیاری از ابداعات فرهنگی می‌توان این ایده را تنها به یک فرد نسبت داد : « میشل اکم دو مونتنی » ، یک نجیب‌زاده و دولتمرد که از سال ۱۵۳۳ تا ۱۵۹۲ در منطقه‌ای در جنوب غربی فرانسه به نام « پریگور » زندگی می‌کرد .

او این ایده را صرفاً با انجام دادن آن ابداع کرد . او ، برخلاف بسیاری از شرح‌حال‌نویسان زمان خود ، شرح حال خود را به منظور ثبت موفقیت‌ها و دستاوردهای خود ننوشت . او کتاب خود را در سال‌هایی نوشت که جنگ‌های مذهبی و داخلی کشورش را به نابودی کشید .

او که متعلق به نسلی محروم از ایده‌آلیسم امیدبخشی بود که همعصران پدرش از آن بهره‌مند بودند ، با تمرکز بر زندگی خصوصی‌اش خود را با بدبختی‌های جامعه وفق داد . او به نوشتن قطعاتی درباره دوستی ، نام‌ها ، بی‌رحمی‌ها ، تغییر رویه و . . . مبادرت کرد و در مجموع صد و هفت مقاله نوشت و به پرسش اخلاقی « انسان چطور باید زندگی کند » پرداخت ....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

چطور زندگی کنیم

  • ناشر: ققنوس
  • کد کتاب: 40430 - 77/5
  • موجودی: در انبار
  • 280,000ریال

برچسب ها: میشل اکم دو مونتنی, سارا بیکول, مریم تقدیسی, تاریخ فرانسه, تاریخ اروپا, جنگ های صلیبی, نویسندگی, کتاب چطور زندگی کنیم