كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
چشمان همیشه هشیار

چشمان همیشه هشیار

نویسنده: جویس کرول اوتس
مترجم: رویا بشنام
ناشر: مروارید
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 158
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

کتاب ،درباره زندگی خصوصی مخرب یک خانواده به همراه توطئه ای در حال آشکار شدن است. موضوع "چشمان همیشه هشیار"، موضوع بسیاری از افراد است، اما به ندرت به طرز هنرمندانه به آن پرداخته شده است.
راوی - فرانکی - از ماهیت واقعی پدرش به آرامی پرده برمی دارد و خواننده از میزان انکار او در مورد پدرش شگفت زده می شود، اما او انتقاداتی نسبت به مادرش دارد و او را ضعیف می داند و او را دوست ندارد، چرا که آنها را ترک کرده است.
خواننده نیز می خواهد همانند دیگران، رید را، که مجری و ستاره سابق فوتبال است، دوست داشته باشد، اما چیزی در مورد چگونگی کنترل خانواده اش به نظر "درست" نمی رسد..

بعدا، از آن به عنوان یک گذر یاد می کنم. از یک سرزمین شناخته شده به یک سرزمین ناشناخته. از مکانی که مردم شما را به می شناسند، به مکانی که مردم فقط فکر می کنند شما را می شناسند.

وقتی مادرشان آنها را ترک می کند، فرانکی و خواهر کوچکترش سامانتا هیچ گونه نقابی در زندگی ندارند و شروع به دیدن ماهیت واقعی پدرشان می کنند.سال ها بعد از آن به گذر یاد می کنم. شاید همان کاری بود که مادرم هم می کرد گذر. از سرزمینی آشنا به سرزمینی ناآشنا. گذر از جایی که مردم تو را آنجا می شناسند به جایی که مردم گمان می کنند تو را آنجا می شناسند.

اوتس در بسیاری از این داستان‌ها، بعد از روایت ساده‌ای از زندگی روزمره انسان‌ها، به درون ذهن شخصیت‌هایش می‌رود و مخاطب را در دغدغه‌های آنان شریک می‌‌کند.اوتس در بسیاری از آثارش به موضوعاتی چون انحطاط روحی، معنوی و ذهنی جامعه مدرن آمریکا می‌پردازد و برای نشان دادن این مسایل، از نثری گاه پیچیده استفاده می‌کند؛ هرچند این امر کمتر در داستان‌های کوتاهش نمود می‌یابد. اوتس داستان‌های کوتاه بسیار زیادی نوشته که در برخی از آن‌ها، با شخصیت‌ها و موضوعات یکسانی روبه‌رو می‌شویم.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

چشمان همیشه هشیار

  • ناشر: تندیس
  • کد کتاب: 115392- 101/3
  • موجودی: در انبار
  • 52,000ریال

برچسب ها: جویس کرول اوتس, رویا بشنام, داستان های آمریکایی, داستان های امریکایی, کتاب چشمان همیشه هشیار