كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
چریک های فدایی خلق ؛ دو جلدی

چریک های فدایی خلق

نویسنده: محمود نادری
ناشر: موسسه مطالعات و پژوهشهای سیاسی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1651
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 4 ~ 2


مروری بر کتاب

مصور

از نخستن کنش ها تا بهمن 58 با اضافات و اصلاحات محدود

اگر بتوان چند عملیات نظامی و یا درگیری ها مسلحانه ای را که در سال 57 - 1349 بین مامورین ساواک و کمیته مشترک ضد خرابکاری با اعضاء سازمان های مسلح و مخفی روی داد (جنبش مسلخانه) نامید ، باید چرایی پیدایش این جنبش را در متن مبارزات مردم ، علیه استعمارگران و یا حاکمان مستبد و دیکتاتور جستجو کرد.

چریک‌های فدایی خلق نام سازمانی است که با هدف مبارزه مسلحانه علیه رژیم پهلوی در سال 1350 اعلام موجودیت کرد.
این سازمان مارکسیستی از ادغام دو گروه پدید آمد که یکی از ‌آن دو گروه بقایای گروه بیژن جزنی بود که در 19 بهمن سال 1349 به پاسگاه سیاهکل حمله کرد و مدتی بعد بازماندگان آنان به گروه پویان ـ احمد‌زاده ملحق شدند.

کتاب چریک های فدایی خلق با تکیه بر انبوهی از اسناد اطلاعاتی و دیگر منابع با شرح فعالیت های گروه جزنی آغاز می گردد. و در ادامه گروه پویان ـ احمد زاده را معرفی می کند و سپس مجموع اقدامات آنان را تا بهمن ماه سال 1357 توضیح می دهد.
جلد اول کتاب چریک های فدای خلق به لحاظ استفاده از ا سناد جایگاه ویژه ای در تشریح و تبیین فعالیت های مسلحانه پیش از انقلاب اسلامی دارد.

جلد دوم کتاب «چریک های فدایی خلق» به رخدادهای این سازمان بعد از انقلاب اسلامی می پردازد.
این کتاب اهتمام دارد که بخشی از سرشت و سرنوشت چریک های فدایی را در معرض دید و داوری قرار دهد. دستمایه این پژوهش به طور عمده، نشریات، جزوات، اطلاعیه ها و اسناد درون گروهی شاخه های مختلف، «چریک های فدایی» که بالغ بر هزاران برگ می باشد، بوده است.در این اثر تلاش شده است مواضع اصلی تمامی جریاناتی که ذیل عنوان «چریک های فدایی خلق» فعال بوده اند به درستی تبیین گردد.

انشعاب های پی درپی درون تمامی جریانات فدایی که به بهانه های ایدئولوژیک صورت می گرفت بر ساختار کتاب سایه انداخته است. روند رویدادها گاه با یک انشعاب از هم گسسته می شود. بنابراین تلاش شده است مواضع سیاسی و عملکرد هر یک از این جریانات به طور مستقل وارسی شود.کتاب چریک‌های فدایی خلق با تکیه بر انبوهی از اسناد اطلاعاتی و دیگر منابع با شرح فعالیت‌های گروه جزنی آغاز می‌گردد. و در ادامه گروه پویان ـ احمد‌زاده را معرفی می‌کند و سپس مجموع اقدامات آنان را تا بهمن ماه سال 1357 توضیح می‌دهد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

چریک های فدایی خلق ؛ دو جلدی

  • 0ریال

برچسب ها: محمود نادری, پهلوی, بیژن جزنی, چریک های فدایی خلق, ساواک, تاریخ احزاب ایران, جنبش چپ ایران, کتاب چریک های فدایی خلق ؛ دو جلدی