كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
چرا مسیحی نیستم

چرا مسیحی نیستم

نویسنده: برتراند راسل
مترجم: س. ا. س. طاهری
ناشر: دریا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 268
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1354 - دوره چاپ: 2 

کمیاب - کیفیت : درحد نو
 

مروری بر کتاب 

مقالاتی چند راجع به مذهب و موضوعات مربوط به آن

برتراند آرتور ویلیام راسل، سومین ارل راسل زادهٔ ۱۸ مه ۱۸۷۲ و درگذشتهٔ ۲ فوریه ۱۹۷۰ ، فیلسوف، منطق‌دان، ریاضی‌دان، مورخ، جامعه شناس و فعّال صلح‌طلب بریتانیایی بود که در قرن بیستم می‌زیست.

راسل یکی از پیشتازان فلاسفه در قرن بیستم محسوب می‌شود و «جنبش مخالفت با آرمان‌گرایی» را در اوایل قرن بیستم رهبری می‌کرد. از وی به همراه گوتلوب فرگه و لودویگ ویتگنشتاین، به عنوان بنیان‌گزاران فلسفهٔ تحلیلی یاد می‌گردد.

برتراند راسل یک فعال ضدجنگ و مخالف امپریالسم بودکه به دلیل عقاید صلح‌طلبانه‌اش در طول جنگ‌جهانی اول، از دانشگاه اخراج و به زندان افتاد.او مخالف آدولف هیتلر، منتقد تمامیت‌خواهی استالین، معترض درگیری آمریکا در جنگ ویتنام و همچنین از حامیان خلع‌سلاح هسته‌ای بود. وی در سال ۱۹۵۰، به پاس «آثار متعدد در حمایت از نوع‌دوستی و آزادی اندیشه»، برندهٔ جایزهٔ نوبل ادبیات گردید.

کتاب چرا من مسیحی نیستم، متن سخنرانی‌ای است که برتراند راسل در ۶ مارس ۱۹۲۷ در انجمن ملی غیرمذهبیان در شمال لندن ایراد کرد که به صورت جزوه‌ای در همان سال چاپ شد و پس از ویرایش پائول ادوارد، ویراستار کتاب‌های راسل، به شهرت بیش‌تری رسید.

...این کلمه در عصر ما بوسیله عده زیادی از مردم به مفهوم بسیار مبهمی به کار می ورد. بعضی ها معتقدند مسیحی کسی است که زندگی پارسایانه ای داشته باشد. بدین مفهوم گمان می کنم در تمام فرقه ها و در تمام مذاهب تعدادی مسیحی بتوان یافت...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

چرا مسیحی نیستم

  • ناشر: دریا
  • کد کتاب: 104839 - 112/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: برتراند راسل, س. ا. س. طاهری, فلسفه دین, مسیحیت, جامعه شناسی فلسفی, فلسفه اجتماعی, کتاب چرا مسیحی نیستم