دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

چرا مردم عصبانی می شوند؟

چرا مردم عصبانی می شوند؟

نویسنده: مایک لیبلینگ
مترجم: مامک بهادر زاده - ناهید سپهر پور
ناشر: آوین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 232
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 

عصبانیت حداکثر 20 ثانیه در بدن طول می کشد.
پس چگونه مردم گاه ساعت ها، روزها و حتی همیشه عصبانی به نظر می رسند؟ 
مردم عصبانی زندگی را برای خود و دیگران مشکل می کنند.

اما اگر بدانند چرا این اتفاق می افتد و چه راه هایی برای برخورد با آن وجود دارد، دیگر زندگی مشکل نیست. 
در این کتاب به 45 نوع آدم سرسخت، رفتارهای آنان، علل آن و چگونگی برخورد با آنها پرداخته شده است.

همه عصبانی می‌شوند. این یک پدیدۀ شیمیایی است، با تمام فعل و انفعالات شیمیایی محرک و هیجانی که وجودشان به بقای ما کمک می‌کند. وقتی مردم از شدت عصبانیت منفجر می‌شوند، این درواقع واکنش بیرونی آنهاست که از واکنش تند فعل و انفعالات شیمیایی درونی بدنشان نشات گرفته است! ممکن است باور این حرف در وحلۀ اول مشکل به نظر برسد اما باید بدانید که عصبانیت حداکثر بیست ثانیه طول می‌کشد.

فعل و انفعالات شیمیایی درون بدن پس از بیست ثانیه یا در این حدود، شروع به فروکش کردن می‌کند. پس چگونه است که مردم گاه ساعت‌ها، روزها و حتی همیشه عصبانی به نظر می‌رسند؟ به این دلیل که با اندیشیدن به موضوع، به فعل و انفعالات درونی بدن خود ادامه می‌دهند. آنها به طور معمول شروع به فکر کردن به عواقب کار می‌کنند یا دیگر مردم و موقعیت‌هایی را به خاطر می‌آورند که قبلاً شبیه این احساس را در آنها ایجاد کردند؛ یا خیلی عادی، نقشۀ انتقام را می‌کشند! و تعجبی ندارد که بگوییم خودِ همین افکار موجب فعل و انفعالات بیشتر در بدنشان می‌شود و این چرخۀ مخرب دورانی به طور خودکار ادامه می‌یابد.

این کتاب به درک الگوهای رفتاری آزاردهنده و اینکه چگونه می‌توانیم آنها را تغییر دهیم می‌پردازد. اغلب وقتی دربارۀ افراد سرسخت صحبت می‌کنیم، به طور کلی روی آنها برچسب سرسخت می‌زنیم. حال آنکه در واقع ممکن است این تنها یکی از جنبه‌های رفتاری آنان باشد که ما آن را مشکل‌ساز یافته‌ایم. به همین دلیل، این کتاب بیشتر در صدد کشف این نکته است که چرا مردم رفتار سرسختانه دارند؟ نه اینکه چرا مردم سرسخت هستند؟


فهرست 

• افراد عصبی
• افراد مضطرب
• افراد پوزش طلب
• افراد سرزنشگر و عیب جو
• افراد کسل کننده
• افراد قلدر و گردن کلفت
• افراد مقاوم در برابر تغییر
• افراد جذاب
• و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات