دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

چرا توفیق را توقیف کردند؟

چرا توفیق را توقیف کردند؟
درحال حاضر موجود نمی باشد
چرا توفیق را توقیف کردند؟
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 49890
  • وزن: 1.10kg
  • SKU: 57212
0 ریال

چرا توفیق را توقیف کردند؟

نویسنده: عباس توفیق
ناشر: هرمس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 722
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

کتاب «چرا توفیق را توقیف کردند» شرح مستند سوابق ، ریشه‌ها ، علت واقعی توقیف توفیق و اقدامات وسیع پشت‌پرده دولت برای خریدن و توفیق و یا نابود کردن کهنسال‌ترین و پرنفوذترین روزنامه طنزآمیز تاریخ مطبوعات ایران است.

روزنامه توفیق یکی از جالب‌ترین پدیده‌های اجتماعی ایران بود که در یکی از پرتلاطم‌ترین دوره‌های تاریخ ایران طی حدود نیم قرن (با همه سانسورها و توقیف‌ها) ناگفتنی‌ها را گفت. حقایق را نوشت، در دل شب روشنگری کرد، زبان مردم شد و از درد و غم مردم سخن راند. توفیق نه تنها در تاریخ مطبوعات ایران که در تاریخ فرهنگی، اجتماعی و سیاسی کشورمان نقشی غیرقابل انکار داشت.

این کتاب شرح مستند سوابق، ریشه‌ها، علت واقعی توقیف توفیق و اقدامات وسیع پشت‌پرده دولت برای خریدن و توفیق و یا نابود کردن کهنسال‌ترین و پرنفوذترین روزنامه طنزآمیز تاریخ مطبوعات ایران است، به همره صدها سند رمز و محرمانه سری دولت وقت.

کتاب «چرا توفیق را توقیف کردند» همچنین شرح مبارزه طولانی، شرافتمندانه و شجاعانه توفیق علیه توفیق غیرقانونی آن است. در این کتاب تندترین و شیرین‌ترین کاریکاتورها، اشعار و مقالات طنزآمیز سانسور شده و سانسور نشده توفیق را خواهید دید و فوت و فن «انتقادات در زیرتیغ سانسور» را خواهید آموخت. نویسنده این کتاب دکتر عباس توفیق، روزنامه‌نگار و کاریکاتوریست و طنزپرداز، یکی از ناشران روزنامه توفیق و رئیس هیات تحریریه آن است.   

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات