كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
چرا باید کلاسیک ها را خواند

چرا باید کلاسیک ها را خواند

نویسنده: ایتالو کالوینو
مترجم: آزیتا همپارتیان
ناشر: قطره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 274
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1398 - نوبت چاپ: 9

 

مروری بر کتاب

کتاب حاضر در برگیرنده‌ی رساله‌ها و مقاله‌های او درباره‌ی نویسندگان، شاعران و دانشمندانی است که در مقاطع گوناگونِ زندگی به عنوان آثار کلاسیک، دغدغه‌ی ذهن و فکرش بوده‌اند، هر چند این کتاب تمامی کلاسیک‌های مورد علاقه‌ی کالوینو را در بر نمی‌گیرد.

مجموعه مقالات این کتاب دوره‌ی تاریخی مهمی را، از قرن ۴پ.م تا قرن ۲۰م، دربرمی‌گیرد. در این سیر تاریخی، از گزنفونِ باستانی و نظامی گنجوی به ژرژ پرک معاصر می‌رسیم، بی‌آنکه نیازی به رعایت توالی و نظم خوانش احساس کنید.

کالوینو در این کتاب به نقد آثاری از نویسندگان و دانشمندان مشهوری چون گزنفون، نظامی، گالیله، سیرانو، دیدرو، چارلز دیکنز، دوبالزاک، فلوبر، تولستوی، گی دو موپاسان، چخوف، مرک تواین، هنری جیمز، استیونسون، کنراد، پاسترناک، همینگوی، بورخس و… می پردازد.

اگر کسی به نقد کتاب علاقه داشته باشه یکی از بهترین انتخاب ها همین کتاب می تواند باشد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

چرا باید کلاسیک ها را خواند

  • ناشر: قطره
  • کد کتاب: 108876
  • موجودی: در انبار
  • 400,000ریال
  • 360,000ریال

برچسب ها: ایتالو کالوینو, آزیتا همپارتیان, نقد ادبی, داستان های ایتالیایی, نویسندگی, داستان های کلاسیک, کتاب چرا باید کلاسیک ها را خواند