كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
چرا انسان متعهد و مسئول است ؟

چرا انسان متعهد و مسئول است؟

نویسنده: ح. پایدار ( حبیب الله پیمان )
ناشر: دفتر نشر فرهنگ اسلامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 114
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1354 - دوره چاپ : 1

کمیاب - کیفیت : خوب ~ عالی

 

مروری بر کتاب

مسئله مسئولیت در حوزه‌های مختلف؛ اخلاقی، حقوقی، اجتماعی، تربیتی و ...بر اساس مبانی گوناگون موردتوجه محققان قرارگرفته است. در این پژوهش مبنای مسئولیت ایمان به خداوند است. خداوند انسان را برخوردار از؛ فطرت، خودآگاهی، توانایی تشخیص خیر از شر، توانایی کسب علم و تسخیر طبیعت، هدایت پیامبران، آزادی و ...نمود که در جهت کمال خود، تلاش نماید.

چنین وضعیتی بیانگر اصالت و استقلال نوعی از خویشتن برای انسان در عین اتکای به خداوند است که آگاهی از آن باعث می‌شود خود را در مقابل خداوند ببیند و درنتیجه نسبت به خود و دنیای پیرامون احساس مسئولیت کند. لذا تعلیم و تربیت با محوریت خودآگاهی و آزادی در طراحی و تدوین برنامه درسی باعث رشد احساس مسئولیت در متعلمان می‌گردد. ازاین‌رو محتوی متناسب با میزان رشد متعلمان از طریق روش‌های پرسشگری، الگو مداری، تزکیه، تبشیر، تنذیر و... در جهت تقویت خودآگاهی و هدایت آزادی آنان ارائه می‌گردد.

فهرست

مبانی مسئولیت در انسان
انگیزه های حس مسئولیت کدامند
شرایط ایجاد مسئولیت
-و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

چرا انسان متعهد و مسئول است ؟

  • 75,000ریال

برچسب ها: ح. پایدار, حبیب الله پیمان, مسئولیت پذیری, روابط اجتماعی, جامعه شناسی, اخلاق اسلامی, جامعه شناسی اخلاقی, روانشناسی اجتماعی, کتاب چرا انسان متعهد و مسئول است؟